Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 28d. 20:52

A.F.Rasmussenas ragina visas NATO nares didinti investicijas į gynybą

Andersas Foghas Rasmussenas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Andersas Foghas Rasmussenas

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas LRT televizijos žurnalistams sako, kad NATO sunerimęs dėl Rusijos karinių pajėgų telkimo prie sienos su Ukraina ir paruošęs gynybos planus Aljanso narėms. Jis gyrė Lietuvą, kad ši pagaliau imasi sprendimo krašto gynybai iki 2020 metų skirti 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.

„Pirmiausia leiskite pabrėžti, kad mes tikrai vertiname labai rimtą Baltijos šalių indėlį į NATO vedamas tarptautines organizacijas, ypač Afganistane. Tai – tikros pastangos. Jūs prisidedate dėl tarptautinio saugumo per šią narystę. Tačiau tai pasakius, nerimo vis dėl to kelia, kaip sumažėjo gynybos biudžetai per pastaruosius metus. Manau, kad įvykiai Ukrainoje pažadins visas NATO nares. Raginu visas jas didinti investicijas į gynybą. Negalime nusiginkluoti kai matome kai kurias kaimynes, pirmiausiai Rusiją, auginant karinius raumenis. Vertinu, kad Estija pasiekė 2 proc. tikslą. Vertinu ir tai, kad parlamentai Latvijoje ir Lietuvoje įsipareigojo pamažu pasiekti 2 proc.

Mes svarstome visas galimybes. Pavedėme karinei valdžiai pasidomėti kaip galėtume sustiprinti kolektyvinę gynybą. Aišku, kad viena iš galimybių yra užtikrinti pakankamą karių dislokavimą. Kita galimybė – stiprinti pajėgumus pratybose. Ant stalo guli visos galimybės, sprendimo dar nepriėmėme. Situaciją sekame labai akylai ir jei reikės nedvejosime imtis kitų žingsnių“, – LRT televizijos naujienų tarnybai sakė NATO generalinis sekretorius.

Visą interviu su A. F. Rasmussenu kviečiame žiūrėti šeštadienį 12.00 val. specialioje LRT televizijos laidoje, skirtoje Lietuvos narystės NATO 10-osioms metinėms paminėti, bei laidoje „Pasaulio panorama“.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min