2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

A.Lukašenka kaltina Baltarusijos Katalikų Bažnyčią „antivalstybine propaganda“

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka antradienį pažadėjo neuždaryti šalyje veikiančių katalikų bažnyčių, nors jie, pasak šalies vadovo „užsiima antilukašenkine propaganda“.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / „Scanpix“/AP nuotr.

„Jūs gi pažiūrėkit, mes bažnyčių neuždarėme, net jeigu jos užsiėmė antilukašenkine, antivalstybine propaganda. Mes jų neuždarėme, o atvirkščiai – bandome palaikyti, apginti. Jūs tai matėte (Nepriklausomybės) aikštėje (kur yra Raudonoji bažnyčia). Tiesa, sugalvojo melagieną, esą mes ten neleidome į bažnyčią“, – valstybinė naujienų agentūra BelTA citavo A.Lukašenką.

„Baltarusijoje bažnyčios veikė ir veiks“, – pažadėjo prezidentas.

VIDEO: Link Minsko centro, kur būriavosi dešimtys tūkstančių protestuotojų, sekmadienį pajudėjo šarvuota karinė technika

Jis taip pat patikino, kad „jokio valstybės spaudimo Katalikų, Stačiatikių bažnyčiai, musulmonams, judėjams – kas čia bebūtų – mes niekada neleisime“ daryti.

„Todėl, kad tai yra mūsų pasididžiavimas – konfesinis pasaulis, nacionalinis pasaulis. Mes visada tuo didžiavomės ir didžiuosimės“, – pareiškė prezidentas.

Anksčiau antradienį A.Lukašenka sakė, kad Baltarusijos katalikų bažnyčios vadovui Tadevušui Kandrusevičiui nebuvo leista įvažiuoti į Baltarusiją iš Lenkijos, nes jis „gavo užduotį Lenkijoje“.

Rugpjūčio 26 dieną jėgos struktūros išvaikė protesto akciją Nepriklausomybės aikštėje. Pasak įvykio liudininkų, aikštėje esančioje Raudonojoje bažnyčioje OMONo pareigūnai užblokavo maždaug 100 akcijos dalyvių.

VIDEO: Neeilinis vakaras Baltarusijoje – protestuotojus OMON pareigūnai uždarė bažnyčioje

Tuo metu A.Lukašenka, remdamasis OMONo atstovais, pareiškė, kad „jie gynė nuo protestuotojų minios tuos, kas meldėsi bažnyčioje“, pranešė BelTa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min