Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 spalio 30d. 13:19

A.Lukašenka kerta langą į Europą: patvirtino, kad vyks į Austriją ir Latviją

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka trečiadienį patvirtino ketinąs apsilankyti Austrijoje ir Latvijoje, pridūręs, jog šie vizitai bus dalis jo pastangų „iškirsti langą“ į Europą.

„Austrija, Latvija ir kitos šalys yra „langas“ po visos tos „tvoros“, kuria buvome apjuosti. Dar daugiau, kai kas įvedinėjo sankcijas. Todėl mums tenka ne tik iš naujo, bet nauju lygiu naujais laikais iškirsti šiuos langus ir tiesti kelius“, – prezidento žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

„Tiesiog noriu pasakyti, kad visi išgirstų: prezidento reikalas (dar nuo Petro I laikų) – prakirtinėti langą ten, kur mums atrodo reikalinga“, – pabrėžė A.Lukašenka.

Baltarusijos vadovas priminė anksčiau lankęsis Kinijoje, Indijoje, Artimuosiuose Rytuose, Rusijoje, o „dabar – į Austriją, paskui – į Latviją, mes tarėmės. Tai reiškia, kad prezidentas turi ten nutiesti kelią.“

„Iš paskos privalo eiti tie, kas turi pardavinėti savo produkciją, kas turi ten pirkti prekes ir paslaugas. Štai koks mano uždavinys“, – tęsė A.Lukašenka, lankydamasis viename onkologinių ligų tyrimo ir gydymo centre.

Prezidentas taip pat išsakė priekaištų savo šalies institucijoms ir verslui, kad sudarytomis galimybėmis ne visuomet tinkamai pasinaudojama.

„Kartais iškerti langą, nutiesi kelią, bet viršininkai nesistengia ten eiti, – kalbėjo jis. – Dėl to tenka dar kartą ten važiuoti, tartis – jau pradedu prekiauti už kitus. Paskui žiūriu: jeigu tinkamai nejuda, juos reikia siųsti į poilsį ar dar kur nors.“

Kaip buvo skelbta anksčiau Austrijos prezidentas Alexanderas van der Bellenas išsiuntė A.Lukašenkai oficialų kvietimą lapkritį atvykti vizito į Vieną.

Vasarą Baltarusijos prezidentas buvo susitikęs su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir taip pat priėmė kvietimą atvykti į Rygą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min