Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 2d. 09:15

A.Lukašenka pažėrė naujų grasinimų: be manęs Baltarusija subyrėtų į gabalus

Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/AP nuotr. / Aliaksandras Lukašenka

Vieną dieną Aliaksandras Lukašenka siūlo konstitucinę reformą, bet jau kitą parodo, kad, jo manymu, pokyčiai Baltarusijai, kurioje ketvirta savaitė tęsiasi protestai, visai nereikalingi, nes jis – vienintelis šalies stabilumo garantas. A.Lukašenka taip pasisakė per valstybinę televiziją.

Esą ne galia svarbiausia, o tai, kad „alternatyvioms jėgoms“ negalima leisti suplėšyti šalies į gabalus, pareiškė A.Lukašenka per televiziją „Belarus 1“, į kurią ne per seniausiai atvyko kviestiniai darbuotojai iš Rusijos propagandinio kanalo RT.

„Man rūpi vienas dalykas: noriu išsaugoti tai, ką savo pačių rankomis statėme ketvirtį amžiaus. Mes pakėlėme šalį iš griuvėsių ir pelenų“, – kalbėjo autokratinis šalies lyderis.

A.Lukašenka pridūrė, kad jį remia milijonai žmonių ir kad jis bijo, jog į valdžią iškils alternatyvios jėgos, kurios „viską suplėšys į gabalus, pradės plėšyti žmones ir jų vaikus“.

„Tai man rūpi. Ne galia, kaip sako kai kurie žmonės Rusijoje – kad Lukašenka laikosi įsikibęs valdžios pamėlynavusiais pirštais.

Aš nenoriu, kad šitiems nenaudėliams atėjus į valdžią mano šalį suplėšytų į gabalus. Pastačiau šią šalį ant imperijos griuvėsių. Nenoriu, kad suplėšytų sąžiningus, padorius žmones, kurie dirbo šiai šaliai. Nebus jokios liustracijos. Bus skerdynės. Tai, kas nutiko Ukrainoje, – gėlytės“, – kalbėjo A.Lukašenka.

Skyrė jis dėmesio ir valstybės tarnautojams, kurie paliko darbo vietas ir esą prisijungė prie įkurtos opozicinės Koordinacijos tarybos. A.Lukašenkos teigimu, „tokių žmonių yra bet kurioje visuomenėje“, o jis su jais bando elgtis kaip tėvas.

„Scanpix“/AP nuotr./Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/AP nuotr./Aliaksandras Lukašenka

„Jie taip elgiasi ne dėl to, kad staiga pabudo, staiga praregėjo. Ne. Mačiau tokių atvejų per ketvirtį amžiaus.

Nedaug, nes vyriausybė visada buvo stabili, bet šiandien virtualiame pasaulyje jiems pasirodė, kad vyriausybė arti žlugimo ir kad jie gali nusivalyti kojas į Lukašenką“, – tvirtino Baltarusijos lyderis.

Jis pridūrė, kad kai kuriems vyriausybės pareigūnams, prisidėjusiems prie Koordinacinės tarybos, gresia baudžiamoji byla dėl bandymų perimti valdžią.

„Jie bus teisiami ir negalės niekur pasislėpti. Yra ir kitų žmonių, kurie turėjo trauktis ar pereiti į privatų verslą. Jie irgi elgiasi nenuoširdžiai“, – teigė A.Lukašenka.

Baltarusijos valstybinę televiziją prasidėjus protestams paliko daugybė darbuotojų, vienu metu propagandos eteryje jau buvo mažiau. Bet viską į savo vietas sustatė A.Lukašenkos kvietimu į Minską atkeliavę profesionalūs propagandistai ir technikai iš RT.

Ir pačiame Kremliuje pastarosiomis dienomis vis ryžtingiau demonstruojama parama A.Lukašenkai. Nors „teisėsaugos pajėgų rezervas“, apie kurio siuntimą režimui Minske į pagalbą, kol kas lieka namuose, Maskvoje pareigūnai vis agresyviau kalba apie esą įžūlų Vakarų, įskaitant Lietuvą, elgesį.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Sergejus Lavrovas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Sergejus Lavrovas

„Mūsų kaimynai lietuviai, mano manymu, jau peržengė visas padorumo ribas savo pateiktu reikalavimu.

Ir mes turime pagrindo manyti, kad jie su ponia Sviatlana Cichanouskaja dirba nedemokratiškais metodais, kuriais jie neparodo daug pagarbos Baltarusijos suverenitetui“, – antradienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Jokių įrodymų S.Lavrovas nepateikė, bet Lietuvoje esanti S.Cichanouskaja anksčiau sukritikavo A.Lukašenkos režimo pasiūlymą dėl konstitucinės reformos – esą pirmiausia reikia naujų sąžiningų rinkimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min