Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2020 08 28 /16:18

A.Lukašenka: rusų karių iš sukurto rezervo Baltarusijoje nėra

Autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka penktadienį pareiškė, kad rusų karių iš jo prašymu sukurto rezervo jo šalies teritorijoje nėra.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / „Scanpix“/AP nuotr.

„Sukūrėme su juo (Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu) rezervus. Nė vienas karys iš Rusijos neperžengė mūsų sienos. Kol kas susitvarkome patys“, – tvirtino A.Lukašenka.

Jis paskelbė apie savo susitarimus su Rusijos prezidentu dėl jungtinės kariuomenės grupės panaudojimo kilus karinei grėsmei vakariniame Baltarusijos pasienyje.

„Mes (su V.Putinu) sutarėme. Mes susitvarkysime su šia problema. Bet jei ten už sienos kas sutrūkčios, turėsime pasitelkti jungtinę ginkluotųjų pajėgų grupę, kurios pagrindas yra Baltarusijos armija. O rusai turėtų mus palaikyti ir judėti už mūsų“, – sakė A.Lukašenka, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Regioninė Rusijos ir Baltarusijos karių grupė egzistuoja nuo 1999 metų.

Tuo metu V.Putinas ketvirtadienį pažadėjo karinę paramą Baltarusijai ir pareiškė, kad Rusija sudarė teisėsaugos pareigūnų rezervinę grupę, kuri būtų dislokuota, jei padėtis po rinkimų pablogėtų.

„Ji nebus naudojama, nebent situacija pradės tapti nebekontroliuojama“, nebent „ekstremistiniai elementai... pradėtų deginti automobilius, namus ir bankus, pradėtų užiminėti administracinius pastatus“, kalbėjo Rusijos vadovas.

Baltarusijoje jau trečią savaitę tęsiasi protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimų laimėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas A.Lukašenka, šiame poste dirbantis nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys jo perrinkimą laiko suklastotu.

VIDEO: Neeilinis vakaras Baltarusijoje – protestuotojus OMON pareigūnai uždarė bažnyčioje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius