Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 19d. 11:31

A.Merkel ir D.Trumpo susitikimas kūno kalbos eksperto akimis: „Akivaizdu, kas demonstruoja didesnę galią“

A.Merkel ir D.Trumpo susitikimas Baltuosiuose rūmuose
AFP/„Scanpix“ nuotr. / A.Merkel ir D.Trumpo susitikimas Baltuosiuose rūmuose

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį Baltuosiuose rūmuose pirmą kartą pasitiko Vokietijos kanclerę Angelą Merkel. Vis dėlto per spaudos konferenciją vienas iš jų pademonstravo didesnę galią – kuris?

Abu lyderiai surengė bendrą spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose netrukus po to, kai keletą valandų diskutavo apie NATO stiprinimą, kovą su „Islamo valstybe“ ir Ukrainos konflikto sprendimą.

Ar per spaudos konferenciją jiedu sugebėjo palikti savo nesutarimus nuošalyje, ar jie pasinaudojo galimybe parodyti savo valdžią vienas kitam? Kūno kalbos ekspertas Darrenas Stantonas atskleidė tai leidiniui Express.co.uk.

Komentuodamas pirmąją nuotrauką, kurioje matyti, kaip D.Trumpas dėsto savo mintis žiniasklaidos atstovams, ekspertas teigė, kad akivaizdu, jog A.Merkel tuo metu šypsosi. Šypsena esą atrodo natūrali. „Matosi „varnos pėda“ prie akių, kuri nemeluoja. Taigi, kad ir ką D.Trumpas kalba, ji su tuo sutinka, o ne nori būti tiesiog mandagi“, – aiškino ekspertas.

Tuo metu jis atveria savo delnus, pasisukdamas ne tik į žiniasklaidos atstovus, bet ir į A.Merkel. „Tai – atvirumo ir sąžiningumo ženklas. Tai tarsi noras pasakyti, kad bent jau „nedarau jums jokios žalos“.

Komentuodamas antrąją nuotrauką ekspertas atkreipė dėmesį į tai, kad D.Trumpas jau pasirinkęs formalesnę stovėseną ir laikyseną, laikosi į tribūną. Manoma, kad tokia poza pasirenkama, kai norima atrodyti patikimai, parodyti, kad esate stipresnis. Taip pat ji gali būti naudojama norint atgauti pasitikėjimą savimi, nusiraminti.

A.Merkel išraiška taip pat toje nuotraukoje pasikeitė – galbūt jai ne taip patiko kalbami dalykai, kai buvo „nuspaustas“ šis kadras.

Trečioji nuotrauka ekspertui pasirodė labai įdomi. D.Trumpas spaudžia A.Merkel ranką labai formaliai, lyg norėdamas ją pabučiuoti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./A.Merkel ir D.Trumpo susitikimas Baltuosiuose rūmuose
AFP/„Scanpix“ nuotr./A.Merkel ir D.Trumpo susitikimas Baltuosiuose rūmuose

Jos ranka uždėta ant viršaus – tai esą reikšminga detalė, nes D.Trumpas šįkart nejautė poreikio „traiškyti“ kito politiko rankos.

Vienas iš to paaiškinimų galėtų būti, kad jis renkasi, kaip tvirtai spausti ranką, atsižvelgdamas į tai, su moterimi ar vyru susitinka. Vis dėlto negalima pamiršti, kaip jis spaudžia ranką Theresai May – rodos, pasirengęs visus kauliukus sutraiškyti.

Rankos paspaudimas šį kartą neatskleidžia kokio nors galios žaidimo arba ko nors paslėpto, kaip būdavo galima įžvelgti ankstesniame D.Trumpo elgesyje.

A.Merkel galva nežymiai nuleista, o tai rodo nuolankumą. Jos pečiai pakelti. „Manau, kad ji kiek jo prisibijo.“ Vokietijos kanclerė taip pat šypsosi. „Ponia A.Merkel iš tiesų atvira politikė. Gaunate tai, ką matote“, – pažymėjo ekspertas.

Komentuodamas ketvirtąją nuotrauką, jis teigė, kad D.Trumpas dar kartą parodydamas savo delnus tarsi pasako: „dabar jau tvarkykitės pati.“ Tuo metu A.Merkel nusišypso ir atrodo puikiai laikosi šalia.

Penktoje nuotraukoje matyti klasikinis politikų elgesys – jie dažnai patapšnoja vienas kitam per nugarą. Taip parodoma galia.

„Aš manau, kad tas, kuris veda kitą ir tapšnoja per nugarą, parodo didesnę savo galią“, – pridūrė ekspertas.

Nepaspaudė rankos

Priminsime, kad pozuojant fotografams, šie paragino D.Trumpą paspausti A.Merkel ranką. Tuomet pati Vokietijos kanclerė paklausė, ar D.Trumpas nenorėtų jai paspausti rankos. Vis dėlto jis liko sėdėti kaip sėdėjęs, gniaužė rankas ir žiūrėjo priešais save.

VIDEO: Su A.Merkel fotografams pozavęs D.Trumpas ignoravo siūlymą paspausti ranką
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min