Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

A.Merkel yra prieš karinės jėgos panaudojimą Šiaurės Korėjoje ir aštrią retoriką

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį pareiškė smerkianti bet kokį jėgos panaudojimą sprendžiant konfliktą su Šiaurės Korėja, JAV prezidentui Donaldui Trumpui pareiškus, kad JAV kariuomenė „užtaisyta ir parengta“.
Angela Merkel
A.Merkel yra prieš karinės jėgos panaudojimą Šiaurės Korėjoje ir aštrią retoriką / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Neįsivaizduoju karinio sprendimo šiam konfliktui, veikiau reikalingas nuoseklus darbas, kokį matėme Jungtinių Tautų Saugumo taryboje“, – žurnalistams sakė A.Merkel.

„Vokietija intensyviai dalyvaus rengiant tokius sprendimus, kurie nėra kariniai, be to ir aštresnė retorika nėra geras atsakas“, – sakė ji, paklausta apie D.Trumpo naujausias „Twitter“ žinutes, susijusias su Šiaurės Korėja.

A.Merkel prašo „artimiau bendradarbiauti“, siekiant atslūgstančios įtampos regione „ypač iš JAV ir Kinijos pusės, tačiau ir iš Pietų Korėjos bei Japonijos“.

Vokietijos vyriausybė savaitės pradžioje paragino tiek Vašingtoną, tiek branduoliniu ginklu apsiginklavusį Pchenjano režimą „susilaikyti“, kai abi pusės apsisvaidė apokaliptiniais grasinimais, aštrėjant žodžių karui.

Berlynas išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl situacijos eskalavimo ir paskatino tarptautinę bendruomenę „nuodugniai taikyti“ naujausias Šiaurės Korėjai skirtas ir Saugumo Tarybos patvirtintas sankcijas.

„Scanpix“/AP nuotr./Donaldas Trumpas
„Scanpix“/AP nuotr./Donaldas Trumpas

D.Trumpas penktadienį dar labiau sugriežtino jau ir taip karingą retoriką prieš Kim Jong Uną ir Šiaurės Korėjos ginklų programą.

„Kariniai sprendiniai yra visiškai paruošti, užtaisyti ir parengti, jeigu Šiaurės Korėja pasielgs neprotingai. Tikiuosi Kim Jong Unas ras kitą kelią!“, – „Twitter“ rašė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius