TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Mockus pateko į antrąjį Kolumbijos prezidento rinkimų turą (papildyta 08.06 val., nuotraukos)

Didžiausią dėmesį Kolumbijos Nacionalinio universiteto rektoriumi ne vienerius metus dirbęs A.Mockus žada skirti švietimui, tai jam garantuoja didžiulę jaunimo paramą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Didžiausią dėmesį Kolumbijos nacionalinio universiteto rektoriumi ne vienerius metus dirbęs A.Mockus žada skirti švietimui, tai jam garantuoja didžiulę jaunimo paramą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Kolumbijoje vyko prezidento rinkimai, kurių favoritais įvardijami lietuvių kilmės buvęs Bogotos meras Antanas Mockus ir buvęs šalies gynybos ministras Juanas Manuelis Santosas.

Iš viso rinkimuose dalyvavo 6 kandidatai, tačiau buvo prognozuojama, kad pirmajame rate nė vienas jų nesurinks daugiau nei pusės balsų. Rinkimų lyderiai A.Mockus ir J.M.Santosas – abu 58 metų – turėtų susigrumti birželio 20 dieną vyksiančiame antrajame rinkimų ture.

Kaip praneša CNN, jau gauti 99 proc. rinkimų apylinkių apklausų duomenys turėtų atspindėti realias tendencijas (dalis balsavusiųjų pasako, kurį kandidatą rinkosi). Jų duomenimis, J.M.Santosas galėtų surinkti apie 46,6 proc., o A.Mockus – apie 21,5 proc. balsų.

Pirmadienį paskelbtais oficialiais duomenimis, A.Mockus surinko 22 proc. balsų, tuo tarpu jo varžovas – 47 proc. Oficialiai paskelbta, kad įvyks antrasis rinkimų turas.

Išankstinės gyventojų apklausos rodė, kad antrą kadenciją baigiančio prezidento Alvaro Uribe remiamas kandidatas J.M.Santosas turi nedidelę persvarą prieš Žaliųjų partijos kandidatą A.Mockų. Tačiau prognozuoti antrojo turo baigtį dar gerokai per anksti, nes A.Mockaus populiarumas pastarosiomis savaitėmis smarkiai augo.

J.M.Santoso stiprioji pusė – patirtis aukštuose valdžios postuose, griežtumas, dėmesys saugumui, kovai su nusikaltėliais ir narkotikų prekeiviais.

Ir nors ekscentriškasis A.Mockus kritikuojamas dėl patirties stokos bei netikėtų išsišokimų, būdamas sostinės Bogotos meras 1995–1997 ir 2001–2003 metais, jis jau spėjo parodyti, kad moka ne tik patraukti dėmesį. Jo valdymo metais sostinėje sumažėjo nusikaltimų, o per įvairias socialines akcijas bei viešuosius projektus į miesto valdymą ir gerovės kėlimą buvo įtraukti visi miestiečiai. Taip pat nuo skandalų pailsusius rinkėjus patraukė A.Mockaus pažadas kovoti su politikų korupcija valdžioje.

Didžiausią dėmesį Kolumbijos nacionalinio universiteto rektoriumi ne vienus metus dirbęs A.Mockus žada skirti švietimui, tai jam garantuoja didžiulę jaunimo paramą.

Vis dėlto apžvalgininkai abejoja, ar A.Mockaus sprendimai, kurie pasiteisino miesto lygmeniu, veiktų šalies mastu, juolab kad mažuose miestuose Žaliųjų partija neturi politinio užnugario.

Be to, A.Mockus atskleidė, kad jam buvo diagnozuota Parkinsono liga, tačiau pabrėžė, jog tai netrukdys vadovauti šaliai.

Kolumbijos prezidentas renkamas 4 metų kadencijai.

Dėmesį traukia išsišokimais

A.Mockus yra lietuvių imigrantų Nijolės ir Alfonso, atvykusių į Kolumbiją po Antrojo pasaulinio karo, sūnus. Visas jo vardas – Aurelijus Rutenis Antanas Mockus Šivickas.

Matematikas, filosofas, išgarsėjęs įvairiais išsišokimais: pradedant nuogo užpakalio rodymu triukšmingiems studentams ir baigiant vandens stiklinės išpylimu  konkurentui į veidą.

Būdamas Bogotos meras, jis nusamdė mimus, kad šie sugėdintų Kelių eismo taisyklių nesilaikančius vairuotojus, o iš kairiųjų radikalų sulaukęs grasinimo nužudyti A.Mockus apsivilko neperšaunamą liemenę su skyle ties širdimi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min