Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 12:51

A.Navalno pasirinkimas: įkalinimas ir staigi politinė mirtis Rusijoje, ar išblėsti likus užsienyje

Gruodį Vokietijoje besigydančiam opozicionieriui Aleksejui Navalnui Kremlius pasiuntė žinią – sugrįžęs į Rusiją jis bus įkalintas. Politologai sako, kad jo pasirinkimas itin sudėtingas: tapti rusiškuoju Nelsonu Mandela ir galbūt niekada neišeiti į laisvę, ar stebėti, kaip likus užsienyje silpsta jo įtaka. Pats A.Navalnas pareiškė jau sekmadienį grįšiantis į tėvynę.

Į Rusiją grįžusio A.Navalno neabejotinai laukia įkalinimas, o valdžia daro viską, jog tai labai viešai pademonstruotų, mano žurnalo „Riddle“ vyriausiasis redaktorius Antonas Barbašinas.

„Tokia buvo gruodžio žinutė. Joje nėra jokių dviprasmybių“, – jam antrina garsi kremlinologė Lilija Ševcova.

Analitikai 15min tvirtina, kad A.Navalnas – svarbiausia, pasak jų, Vladimirui Putinui besipriešinanti politinė figūra – turi du pasirinkimo variantus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas teisme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas teisme

Pirmasis – grįžimas, įkalinimas ir staigi politinė mirtis Rusijoje. Antrasis – politinės ir antikorupcinės veiklos tąsa likus užsienyje. Tokiu atveju A.Navalnas išblėstų palaipsniui.

Ir nors būdamas svetur opozicionierius bent jau iš pradžių turėtų priemonių daryti įtaką įvykiams tėvynėje, L.Ševcova įsitikinusi: platforma gali būti išlaikyta tik fiziškai esant Rusijoje.

Pasak analitikės, tai, kad Kremlius sugebėjo eliminuoti A.Navalną, įrodo, jog šiemet Rusijoje buvo sukurtas naujas politinis režimas. Tačiau rudenį vyksiančių parlamento rinkimų kampaniją opozicijai gali atnešti tam tikrų galimybių.

Kodėl iškilo įkalinimo grėsmė?

Po apnuodijimo „Novičiok“ grupės nervus paralyžiuojančia medžiaga sveikstantis A.Navalnas gruodį prikaustė pasaulio dėmesį, kai apgaulės būdu privertė apie nuodijimo operaciją papasakoti vieną iš jos dalyvių – Federalinės saugumo tarnybos (FSB) agentą.

Gruodžio 28-ąją opozicionierių iš tėvynės pasiekė žinia: Rusijos Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) Maskvos valdyba informavo, kad A.Navalnas kitą rytą įstaigoje turi pasirodyti registracijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min