Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Šemetai Europos Komisijoje beliko formalumai (papildyta 16.07 val.)

Algirdas Gediminas Šemeta
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algirdas Gediminas Šemeta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Strasbūre Europos Parlamentas (EP) vienu balsavimu patvirtino naujosios sudėties Europos Komisiją.

Už komisijos sudėtį pasisakė 488 parlamentarai, 137 buvo prieš, 72 susilaikė, pranešė EP Informacijos biuras Lietuvoje.

Portugalo José Manuelio Barroso vadovaujamą komisiją sudarys po vieną narį iš kiekvienos ES šalies. Lietuvis Algirdas Šemeta užims mokesčių ir muitų sąjungos, audito ir kovos su sukčiavimu komisaro postą. Prieš EP patvirtinant visą Komisijos sudėtį, atitinkami EP komitetai surengė pasiūlytųjų komisarų klausymus. Po to jie pateikė savo nuomonę Pirmininkų sueigai, kurią sudaro Parlamento pirmininkas ir politinių frakcijų lyderiai.

Po esą silpnoko A.Šemetos prisistatymo europarlamentarams buvo pasigirdę nuomonių, jog šis kandidatas neįtinka kai kuriems politikams ir jis gali būti keičiamas, tačiau vėliau aistros aprimo. 

Portalas „European Voice“ skelbia, kad 2010-2014 metų kadencijos komisiją parėmė trys didžiosios EP frakcijos: centro dešinės Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų), Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos ir dauguma Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso narių. 

Šis balsavimas J.M.Barroso komandai atvėrė kelią į Europos Teisingumo Teismo rūmus Liuksemburge, kur jie prisieks trečiadienį. Tuomet jie turės paruošti neatidėliotinų darbų planą, tarp kurių – ir receptas, kaip Europos Sąjunga (ES) kovoti su vis dar besitęsiančia ekonomine krize.  

Naujoji komisija tris mėnesius negalėjo oficialiai pradėti savo darbo dėl užtrukusio Lisabonos sutarties ratifikavimo, kuri pertvarkė ES valdymo struktūrą.

Be to, buvo keičiama Bulgarijos kandidatė. Pirmoji šalies deleguota pretendentė, tuometė užsienio reikalų ministrė Rumiana Jeleva turėjo atsiimti savo kandidatūrą į eurokomisaro, atsakingo už tarptautinį bendradarbiavimą, humanitarinę pagalbą ir krizių valdymą, pareigas. EP nariai suabejojo jos kompetencija. Tuomet Bulgarija savo kandidate pasiūlė Pasaulio banko pareigūnę Kristaliną Georgijevą.

EP negali balsuoti už atskirus komisarus – balsavimu jie reiškia pasitikėjimą arba nepasitikėjimą visa Komisijos sudėtimi.

Premjeras pasveikino EK vadovą

A.Šemetos bendražygis, Lietuvos premjeras Andrius Kubilius antradienį popiet suskubo pasveikinti EK pirmininką J.M.Barroso dėl EP sprendimo.  

„Tikiu, kad dabar su Jums būdingu ryžtu ir energija bei padedamas puikios komandos, sudarytos iš kvalifikuočiausių europiečių, toliau stiprinsite ES visų jos gyventojų labui ir sieksite, kad ji būtų konkurencinga, novatoriška, tausojanti aplinką, saugi ir patogi gyventi“, – sakoma Lietuvos Vyriausybės vadovo sveikinime.

Ministras pirmininkas išreiškė viltį, jog Lietuva, tiek ruošdamasi pirmininkavimui ES Tarybai 2013 metais, tiek pirmininkavimo metu galės tikėtis EK pirmininko paramos bei patarimų, kad kartu būtų dirbama vieningos ir efektyvios Europos vardan.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min