-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Adamas Michnikas: rusai pradeda suprasti, kad V.Putinas yra kaltas dėl jų problemų

Žinomas lenkų žurnalistas, publicistas ir laikraščio „Gazeta Wyborcza“ vyr. redaktorius Adamas Michnikas spėja, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau nėra toks populiarus, kaip bandoma teigti. Apie tai A.Michnikas kalbėjo savo interviu besibaigiant 2014 metams.
Adamas Michnikas
Adamas Michnikas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

A.Michnikas nėra tikras, kad V.Putiną tebepalaiko per 80 proc. rusų. Tuo sunku patikėti, nes vis daugiau rusų suvokia, kas kaltas dėl jų problemų. Tad tereikia laiko ir dar daugiau žmonių tą supras. „Žinoma, visi tiki tuo, kuo nori tikėti. Neseniai grįžau iš Maskvos, žmonės, su kuriais bendravau, buvo kritiškai mąstantys, jie palaikė demokratiją, o ne V.Putiną“, – teigė žinomas žurnalistas.

Tačiau nacionalistinių nuotaikų kurstymas, pasak A.Michniko, yraefektyvus daugelyje šalių, ne išimtis ir Rusija, bet apie tai jis kalba atsargiai.

„Rusijoje, be tautinių idėjų kurstymo, niekas neturi šansų. Tai yra mano ginčo su Maskvos liberalais, mano draugais Jurijumi Afanasjevu ar Sergejumi Kovaliovu, priežastis. Jie sako: ši tauta yra genetiškai degradavusi. Aš atsakau: sakote tai, ką kartoja kvailiausi Lenkijos antirusiškieji šovinistai, rusofobai. Aš su tokiais net nesikalbu. Rusijoje įsigalėjęs maksimalus savikritiškumas, jis itin juntamas literatūroje, kine, bet politikoje jis neveikia. Vis dėlto juk negali intelektualas, išauklėtas vakarietiškų idėjų, savo tautai sakyti, kad ji yra mėšlo ir nelaimių krūva“, – kalbėjo A.Michnikas.

Netiki A.MIchnikas ir V.Putino teiginiais, kad Rusija krizę įveiks per dvejus metus. Jau dabar aišku, kad krentantis rublio kursas ir naftos kainos žada skendimą. „Žmonės išsigandę, perka viską. O Maskva svetimšaliams tapo itin pigiu miestu. Aš atsivežiau 40 kg knygų, du didelius butelius viskio ir dovanų šeimai. Viskas labai pigu“, – įspūdžius pasakojo "Gazeta wyborcza" vyr.  redaktorius.

Negali intelektualas, išauklėtas vakarietiškomis idėjomis, savo tautai sakyti, kad ji yra mėšlo ir nelaimių krūva, – kalbėjo A.Michnikas.

Jėgos, kuri šiuo metu galėtų nuversti V.Putiną, A.Michnikas kol kas Rusijoje nemato, nors demokratų ten ir yra. Bet tereikia prisiminti, kad kažkada N.Chruščiovas, o vėliau ir M.Gorbačiovas buvo pašalinti iš politinės arenos greitai ir netikėtai.

Andrejus Ilarionovas yra sakęs, kad V.Putinas krizės akivaizdoje tikrai nesitrauks, greičiau sukels naują karą.

A.Michnikas tikina, kad sveikam protui ši mintis atrodo absurdiška, bet V.Putinas ir jo aplinka nėra sveiko proto.  Juk ir Krymo aneksija niekas netikėjo, bet tai įvyko. O karą Luhanske bei Donecke ne vienas rusasvertina kaip karą su Amerika, o ne su Ukraina, kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius