Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Adolfo Hitlerio idėjos nemirė Vokietijoje: kas aštuntas berlynietis norėtų fiurerio sugrįžimo

Nacistinės Vokietijos laikų vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nacistinės Vokietijos laikų vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

„Nacionalsocializmas turėjo ir gerųjų pusių“ – tokiai nuomonei pritaria 13 proc. Berlyno gyventojų, o 12 proc. mano, kad šaliai reikėtų fiurerio, kuris „griežta ranka valdytų Vokietiją gyventojų labui“. 11 proc. Berlyno gyventojų mano, kad egzistuoja „vertingos ir nevertingos gyvybės“, skelbia „Berliner Zeitung.“

Ši apklausa buvo surengta prieš savivaldos rinkimus, siekiant išsiaiškinti, kokia yra tikimybė, jog į valdžią gali sugrįžti dešinieji ekstremistai.

Apklausa parodė, kad iki šiol didelį palaikymą turi idėja apie tai, kad Vokietija yra pranašesnė už kitas šalis, daugybė žmonių mano, kad užsieniečius reikėtų vyti iš šalies, jeigu vietos darbininkams neužtenka darbo, nemažai yra ir manančių, kad žydai turi per didelę galią.

Publikacijos „Berliner Zeitung“ leidinyje autoriai rašo, kad šie apklausos rezultatai prieštarauja ankstesnių metų visuomenės tyrimams: anksčiau buvo manoma, kad dešiniųjų ekstremistų idėjos populiaresnės rytinėje Berlyno dalyje, tačiau dabar jos didesnį palaikymą turi vakaruose.

Tiesa, autoriai rašo, kad apklausa gali ir paguosti: radikalus palaikančių žmonių, lyginant su 2008-aisiais, mažėja.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min