Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Adolfui Hitleriui žurnalo numerį paskyręs vyriausiasis redaktorius įsitikinęs savo teisumu

Adolfas Hitleris
Deutsches Bundesarchiv/wikimedia.org nuotr. / Adolfas Hitleris
Šaltinis: BNS
0
A A

Kazachstano žurnalo „Anyz Adam“ (Legendinis žmogus) vyriausiasis redaktorius Žarilkapas Kalybajus, paskyręs savo leidinio balandžio mėnesio numerį Adolfui Hitleriui, pirmadienį pareiškė esąs teisus ir paprašė smulkiai išanalizuoti žurnalo publikacijų turinį dėl galimo fašistinių idėjų skleidimo.

„Apie Hitlerį rašėme norėdami papasakoti apie Antrąjį pasaulinį karą. Šis nesusipratimas įvyko dėl rusų kalba leidžiamų leidinių nepakankamo (pateiktos) medžiagos supratimo. Deja, mūsų rusakalbiai kolegos užsiima kurstymu. O rusiški leidiniai pasigavo šią temą ir savaip ją apdorojo. Aš jokiais būdais jo (A.Hitlerio) neaukštinu. Nepadariau nieko nusikalstamo. Juolab, niekas dar nieko neįrodė“, – pareiškė Ž.Kalybajus spaudos konferencijoje Alma Atoje.

Žurnalo vyriausiojo redaktorių palaiko kazachų liaudies poetas ir rašytojas Muchtaras Šachanovas, visuomenės veikėjai Žasaralas Kuanyšalinas, Žanbolatas Mamajus ir politologai Rasulas Žumaly ir Aidosas Sarijmas.

Žurnale pateikiamos skirtingų ekspertų nuomonės. Jie visi kalba skirtingai. Ir jeigu vienas jų pasakė taip („Hitleris – ne fašistas“), negalima dabar visą kaltę suversti žurnalui, – aiškino M.Šachanovas

„Žurnale pateikiamos skirtingų ekspertų nuomonės. Jie visi kalba skirtingai. Ir jeigu vienas jų pasakė taip („Hitleris – ne fašistas“), negalima dabar visą kaltę suversti žurnalui. O žmonės, kurie to nesuprato, aš jų negaliu suprasti. Argi taip galima? Šio žurnalo tiesiog tokia kryptis“, – aiškino M.Šachanovas per spaudos konferenciją.

„Šitą žurnalą nori apšmeižti. Jame parašyta apie Hitlerio fašizmą, apie jo nežmoniškumą. Žmonės, kurie perskaitys šitą žurnalą, daug ką sau atskleis. Juk dabartinis jaunimas daug ko nežino iš istorijos: nežino, kas tas Hitleris, kas tas Leninas. Todėl siūlau parengti laišką ir pasirašyti. Tik tuomet mes galėsime prisibelsti iki liaudies. Priešingu atveju, šitas šmeižtas tik tęsis“, – kalbėjo rašytojas.

Ž.Kalybajus tvirtina, kad respublikos ryšių ir informacijos agentūra, pažadėjusi imtis priemonių prieš žurnalą, su juo nesusisiekė.

„Jie su manimi nesusisiekė, mes taip pat su jais negalėjome susisiekti, jų tinklalapyje neradome kontaktų. Ir nieko man neatsiuntė. Tegu atlieka ekspertizę ir įrodo, kad mes padarėme kažką neteisėta. Jeigu kas nors neperskaitė ir nesuprato mano leidinio – tai ne mano kaltė“, – pabrėžė vyriausiasis redaktorius.

Tą pačia dieną kariai afganai, Didžiojo tėvynės karo veteranai išreiškė nepasitenkinimą dėl šio žurnalo numerio ir Almatoje 28 Panfilovo gvardiečių parke sudegino jį.

Adolfas Hitleris
Adolfas Hitleris

Numeris įžeidė milijonų žmonių jausmus, sako Kazachstano URM

Kazachstano užsienio reikalų ministerija „neadekvačiu ir nepriimtinu“ pavadino žurnalo, skirto Adolfo Hitlerio metinėms, išleidimą.

„Šito žurnalo, skirto vienam kruviniausių piktadarių žmonijos istorijoje, išėjimą laikome visiškai neadekvačiu ir nepriimtinu. Tai yra įžeidimas jausmų ir atminimo milijonų žmonių, ypač Didžiojo Tėvynės karo veteranų, drąsiai kovojusių su fašizmu, gynusių tėvynę nuo žvėriškos Hitlerio mašinos ir žuvusių karo laukuose“, – pareiškė Kazachstano URM atstovas spaudai Nuržanas Aitmachanovas naujienų agentūrai „Interfax“.

Pasak jo, kompetentingos Kazachstano institucijos pradėjo tyrimą dėl galimo Konstitucijos ir įstatymų pažeidimo šio žurnalo numerio turinyje, „pagal kurio rezultatus bus padarytos išvados ir imtasi atitinkamų priemonių“.

Dėl šios publikacijos gavome notą iš Rusijos pasiuntinybės Kazachstane, atsakymas į kurią bus perduotas diplomatiniais kanalais Rusijos šaliai, – pareiškė ministerijos atstovas

„Dėl šios publikacijos gavome notą iš Rusijos pasiuntinybės Kazachstane, atsakymas į kurią bus perduotas diplomatiniais kanalais Rusijos šaliai“, – pareiškė ministerijos atstovas.

Rusijos pasiuntinybė Astanoje anksčiau išsiuntė notą Kazachstano užsienio reikalų ministerijai.

„Tokių dalykų mes nepraleidžiame. Mūsų bendros pergalės milijonų gyvybių, tarp jų rusų ir kazachų, pareikalavusiame Didžiajame Tėvynės kare 69-ųjų metinių išvakarėse tokio pobūdžio „agitkų“ pasirodymas yra dvigubai šventvagiškas“, – sakoma Rusijos URM informacijos departamento pareiškime.

Žurnale – Hitlerio nuotraukos, fašistinių diktatorių biografijos

Anksčiau buvo pranešta, kad praėjusią savaitę išėjo žurnalo „Anyz Adam“ (Legendinis žmogus) balandžio numeris, skirtas Adolfui Hitleriui. Jame pasakojama apie A.Hitlerio gyvenimą, pateikiami jo draugo Augusto Kubizekopasakojimai, taip pat ištrauka iš „Mein Kampf“.

Leidinyje gausu Hitlerio nuotraukų iš įvairių jo gyvenimo etapų. Dar pateikiamos fašistinių diktatorių biografijos, kaip Benito Mussolinio, taip pat su jais kovojusių įžymybių – Josifo Stalino, Winstono Churchillio, Franklino Roosvelto ir Charles de Gaulle – biografijos.

Taip pat viename leidinio puslapių klausiama: „Hitleris jums – kokia asmenybė?“, o kai kurių straipsnių antraštės yra tokios: „Knygoje „Mein Kampf“ daugelis momentų teisingai buvo aprašyti“, „Hitleris – ne fašistas“, „Apie ką knyga „Mein Kampf“?“, „Hitleris – didžiausias karo nusikaltėlis per Antrąjį pasaulinį karą“. Be to leidinyje pateikiami politologų, istorikų, visuomenės veikėjų komentarai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min