15min be reklamos
Publikuota 2022 01 03, 15:30

Advokatas: M. Saakašvilis prašo nepriklausomų medikų ir sąlygų bendrauti konfidencialiai

Rustavio kalėjime įkalintas buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis reikalauja nepriklausomų gydytojų, taip pat galimybės apsikeisti konfidencialia informacija su lankytojais, nurodė jo advokatas Šota Tutberidzė.
Michailas Saakašvilis kalėjime
Michailas Saakašvilis kalėjime / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Jeigu bausmių vykdymo tarnyba neįvykdys šių reikalavimų iki sausio 6 dienos, Michailas Saakašvilis imsis ekstremalios protesto formos“, – pirmadienį žurnalistams sakė jo advokatas.

Pasak jo, M.Saakašviliui nesuteikiama galimybė pasimatyti su nepriklausomais gydytojais.

„Mes, advokatai, taip pat reikalaujame, kad bausmių vykdymo tarnyba leistų su Michailu Saakašviliu bendrauti konfidencialiai, kaip tai buvo anksčiau Rustavio kalėjime – apsikeičiant rašteliais“, – sakė advokatas.

M.Saakašvilis, kuris dabar yra Ukrainos pilietis, slapta atvyko į Sakartvelą rugsėjo 29 dieną. Spalio 1-ąją jis buvo sulaikytas Tbilisyje, o vėliau nuvežtas į kalėjimą Rustavio mieste, kur paskelbė bado streiką.

Lapkričio 8-ąją jis, nepranešus giminaičiams ir advokatams, buvo perkeltas į kalėjimo ligoninę Tbilisyje, o lapkričio 20-ąją – į kariškių ligoninę Goryje. Gruodžio 30 dieną M.Saakašvilį sugrąžino į kalėjimą Rustavio mieste.

Sakartvele M.Saakašviliui iškeltos kelios baudžiamosios bylos. Savo sulaikymą eksprezidentas vadina neteisėtu, o kaltinimus – sufabrikuotais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min