Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 25d. 16:21

Afganai dėl pranešimų apie „Korano išniekinimą“ sudegino Obamos atvaizdą

Protestas Kabule
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Kabule

Įtūžę afganai sekmadienį Kabule per masinę protesto akciją dėl pareiškimų, esą vakariečių kariai padegė Korano egzempliorių, sudegino JAV prezidento Baracko Obamos atvaizdą ir svaidė akmenis į policininkus.

Maždaug tūkstantis demonstrantų, daugiausia – universitetų studentai, žygiavo sostinės gatvėmis ir susirinko priešais parlamento pastatą. Jie svaidė akmenis į policininkus ir šarvuotį, kuris neleido jiems eiti viena gatve.

Policija reagavo šūviais į orą ir trumpam išvaikė minią, kuri paskui vėl susirinko.  Demonstrantai, kurie beveik visi buvo vyrai, degindami B.Obamos atvaizdą ir JAV vėliavą skandavo: „Mirtis Amerikai, mirtis žydams ir krikščionims!“. Kai kurie protestuotojai ant galvų buvo užsirišę juodus raiščius su užrašais – raginimais pradėti džihadą.

„Susirinkome čia išreikšti savo pasibjaurėjimo Amerikos kariais ir jų aktu sudeginant ir įžeidžiant mūsų šventąją knygą Koraną“, – žurnalistams sakė demonstrantas Ihsanullah Hakimi.

Vienu metu parlamento pirmininko pavaduotojas išėjo kreiptis į minią ir pasakė, kad parlamentas remia protestuotojus.  „Tai ne pirmas kartas, kai jie pademonstravo savo bjaurėjimąsi Koranu. Mes – su jumis, ir tai yra geras demokratiškas jūsų demonstravimo būdas“, – sakė Mohammadas Salehas Saljoki.

Ši protesto akcija kilo plačiai pasklidus gandui, kad tarptautinių pajėgų, kurios sudaro dalį šimtatūkstantinio Vakarų karių kontingento Afganistane, kariai šį mėnesį per operaciją prieš Talibano sukilėlius į pietus nuo Kabulo esančioje Vardako provincijoje sudegino Korano egzempliorių.

Gandą kategoriškai neigė NATO ir Afganistano pareigūnai, kurie sako, kad tokie melagingi pareiškimai skleidžiami siekiant pakurstyti neapykantą Vakarams.  NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo pagalbos pajėgų (ISAF) atstovė sakė, jog tie gandai buvo tiriami ir jog buvo įrodyta, kad jie neturi jokio pagrindo.

Pernai gegužę, po to, kai pasirodė pareiškimų, kad JAV kariai Irake išniekino Koraną, demonstrantams bandant įsiveržti į kariškių bazę vakarinėje Goro provincijoje žuvo vienas lietuvių karys ir du afganai.

Tuo tarpu siekdamos užkirsti kelią kitai priešiškai civilių gyventojų reakcijai ISAF paskelbė, jog pradėjo tyrimą dėl keturių taikių gyventojų žūties pajėgoms šeštadienį Kandahare apšaudant jų transporto priemonę.

Tačiau ISAF pranešė, jog pradinė informacija rodo, kad pajėgos pradėjo šaudyti tik tada, kai vairuotojas, kuris artėjo dideliu greičiu, nepaisė perspėjimų sustoti.  Provincijos valdžia anksčiau sakė, kad tarp žuvusiųjų yra dvi moterys ir vaikas ir kad dar du ar trys civiliai gyventojai buvo sužeisti. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min