15min be reklamos
Publikuota 2022 09 14, 19:52

Afganistanas ir Pakistanas apsikeitė kaltinimais dėl susišaudymo pasienyje

Afganistanas ir Pakistanas trečiadienį apsikeitė kaltinimais dėl naktį pasienyje įvykusio susirėmimo, pareikalavusio aukų abiejų šalių pajėgų gretose.
Talibai
Talibai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Talibanas trečiadienį paskelbtame pareiškime nurodė, jog Afganistano pareigūnai mėgino neleisti statyti kontrolės posto netoli sienos rytinės Paktijos provincijos Dandi Patano rajone pakistaniečių kariams, bet šie atidengė ugnį.

Pakistano ginkluotosios pajėgos savo pareiškime nurodė, kad pasienyje šalies šiaurės vakaruose nuo kovotojų, kurie šaudė iš Afganistano teritorijos, ugnies vėlai antradienį žuvo trys kariai. Pasak kariuomenės, per išpuolį buvo smogta pasienio saugumo postui Chaibero Pachtunchvos provincijos Kuramo rajone.

Talibano vyriausybės atstovas Bilalas Karimi pabrėžė, kad pagal nerašytą susitarimą šalia Afganistaną ir Pakistaną skiriančios sienos negali būti įrengiami jokie kariniai objektai.

Tačiau Pakistano pajėgos mėgino pastatyti postą, o paskui keli žmonės priartėjo prie jų, norėdami aptarti šį klausimą, bet pakistaniečiai netikėtai ėmė šaudyti, teigė B.Karimi.

„Šis incidentas tiriamas, apie jį buvo pranešta [Talibano] lyderiams“, – pridūrė jis.

Pakistanas ir Afganistanas vienas kitą kaltina prieglobsčio teikimu jų priešams sukilėliams, tačiau abi šalys tai neigia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min