Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistane dislokuotos NATO pajėgos birželį planuoja pradėti didelį puolimą

Afganistanas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Afganistanas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

NATO pajėgos birželį pradės seniai planuotą puolimą prieš talibų kovotojų dvasiniu centru laikomą Afganistano pietinį miestą Kandaharą, pirmadienį pranešė vienas aukštas kariškis.

Pasak jo, bus siekiama išstumti iš to miesto Talibano pajėgas iki musulmonų šventojo mėnesio Ramadano, kuris šiemet prasidės rugpjūtį.

JAV pareigūnai jau anksčiau yra užsiminę, kad planuojamas NATO vadovaujamų pajėgų puolimas tame regione, tačiau nesakė, kad jis galėtų prasidėti.

Šis du mėnesius truksiantis puolimas taps JAV prezidento Baracko Obamos naujosios Afganistano karo strategijos rimtu išbandymu ir gali padėti pasiekti persilaužimą šiame ilgiau nei aštuonerius metus trunkančiame konflikte.

Pareigūnas, kuris nebuvo įgaliotas viešinti tos operacijos detalių, pageidavo likti anonimu.

Prieš prasidedant didelio masto koviniams veiksmams, JAV kariai stengiasi užtikrinti pajėgų permetimo kelių saugumą ir įtikinti su Kandaharu besiribojančių rajonų lyderius bendradarbiauti su NATO pajėgomis.

Kandaharas buvo Talibano režimo administracinė sostinė iki 2001 metų pabaigoje prasidėjusios JAV vadovaujamų pajėgų invazijos ir iki šiol tebėra sukilėlių dvasinis centras, atkakliai besipriešinantis NATO pastangoms įtvirtinti ten Afganistano prezidento Hamido Karzai kontrolę.

Talibų kovotojai pastaruoju metu intensyvino savo veiksmus, o siekiant užkirsti kelią jų tolesnei pažangai B.Obama nurodė pasiųsti į Afganistaną dar 30 tūkst. amerikiečių karių.

Kariškiai išreiškė viltį, kad „keli tūkstančiai“ tų karių bus pasiųsti į Kandaharą, kur veiks kartu su vietos policija ir užtikrins saugumą tame regione.

Afganistane dislokuotų JAV ir NATO pajėgų vyriausiasis vadas generolas Stanley McChrystalas (Stenlis Makristalas) anksčiau šį mėnesį sakė, kad operacija Kandahare bus kitokia negu Mardžoje, kai JAV ir Afganistano kariai šturmavo tą žemės ūkio regiono miestą, siekdami išstumti talibų pajėgas.

Pasak S.McChrystalo, operaciją Kandahare sudarys daugiapakopiai veiksmai, o jos pradžia nebus didelio masto puolimas, panašus į sąjungininkų pajėgų išsilaipinimą Normandijoje per Antrąjį pasaulinį karą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min