TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistano Goro provincijoje paskirtas naujasis gubernatorius

Dr. Abdullah Heiwadas apdovanoja PAG-15 vadą pulkininką Artūrą Radvilą.
KAM nuotr. / Dr. Abdullah Heiwadas apdovanoja PAG-15 vadą pulkininką Artūrą Radvilą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 27 d. Afganistano Goro provincijoje įsikūrusios Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) delegacija dalyvavo pirmajame susitikime su naujai paskirtu provincijos gubernatoriumi Syedu Anwaru Rahmati, pakeitusiu gubernatorių dr. Abdullahą Heiwadą.

Naujajam Goro provincijos vadovui PAG-15 vadas pulkininkas Artūras Radvilas pristatė PAG karinį ir civilinį elementus, Europos Sąjungos policijos misijos Čagčarane vadovybę, Karinių ir Policijos patarėjų grupes, pagrindines veiklos gaires ir  vykdomus projektus.

Susitikimo metu PAG vadas pažymėjo glaudaus bendradarbiavimo svarbą,  pabrėžė būtinybę plėsti taiką ir stabilumą, organizuoti vystomojo bendradarbiavimo projektus Goro provincijoje.

Savo ruožtu naujasis gubernatorius teigė norįs kuo greičiau užmegzti draugiškus santykius, išlaikyti aktyvų bendradarbiavimą su  Provincijos atkūrimo grupe vardan žmonių gerovės ir valstybės ateities.

Iki paskyrimo į Goro provincijos gubernatoriaus  pareigas S. A. Rachmati nuo 2010 m. gegužės iki šių metų balandžio vadovavo gretimai Sare Pole (Sar-e-pul) provincijai.

Jis yra  Hezb-e Wahdat islamiškosios partijos narys, penkerius metus (2004-2010 m.) vadovavo antrojo Afganistano viceprezidento štabui. Prieš tai S. A. Rachmati yra dirbęs viename iš Kabule leidžiamo savaitraščio redaktoriumi, atstovavęs gimtajai Bamyano provincijai įvairiuose valdžios sluoksniuose. Gubernatorius S.A. Rachmati yra tarnavęs štabo viršininku Wahdata armijos korpuse Kabule.

Rugpjūčio 24 d. PAG stovykloje vyko atsisveikinimo ir išlydėtuvių ceremonija su pareigas eiti baigusiu gubernatoriumi dr. Abdullah Heiwadu, vadovavusiu provincijai nuo 2010 gruodžio. Dr. A. Heivadas lankydamasis Lietuvoje ir dalyvaudamas renginiuose Afganistane nuolat pabrėždavo ir teigdavo vertinantis Lietuvos pastangas atkuriant Goro provinciją, kuriant saugumą ir  stabilumą regione, vykdant vystomojo bendradarbiavimo projektus.

„Šiandien atsisveikiname ne tik su partneriu bei kolega, bet ir nuoširdžiu draugu, su kuriuo kartu ėjome į priekį, kartu dirbome, vienas iš kito mokėmės ir vienas kitam padėjome. Mes ir toliau kartu su Afganistano žmonėmis kursime provinciją,“ – atsisveikindamas su buvusiu provincijos gubernatoriumi kalbėjo PAG-15 vadas plk. A. Radvilas.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekanti PAG-15 yra suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 metais.

PAG civilinį elementą sudaro Lietuvos, Japonijos ir JAV biurai, atstovaujantys savo valstybių vyriausybėms ir vykdantys vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus. Lietuvos biuro veiklą organizuoja du specialiosios misijos darbuotojai, Japonijos – keturi vystomojo bendradarbiavimo patarėjai, o JAV – vienas Valstybės departamento atstovas ir du JAV vystymo agentūros patarėjai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min