Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 20d. 13:06 , atnaujinta: 2012 sausio 20d. 15:23

Afganistano karys nušovė keturis karius iš Prancūzijos, šalis svarsto išvesti savo pajėgas

JAV kariai su kulkosvaidžiu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV kariai su kulkosvaidžiu

Afganistano rytuose vienas afganų karys penktadienį nušovė keturis prancūzų karius, o dar 16 sužeidė, pranešė NATO atstovas ir afganų pareigūnai.

„Vyras, vilkintis Afganistano armijos uniformą, pradėjo šaudyti į Prancūzijos piliečius, iš kurių keturis nužudė ir 16 sužeidė, šį rytą Kapisos provincijos Tagabo rajone“, – vienas saugumo pareigūnas, pageidavęs neviešinti savo vardo, sakė naujienų agentūrai AFP.

NATO vadovaujamų pajėgų atstovas nurodė, kad keturi Aljanso kariai buvo nušauti ir kad jų žudikas buvo suimtas, tačiau neatskleidė, kurios šalies kariai tapo jo aukomis.

„Keturi Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) nariai buvo nukauti šiandien Afganistano rytuose vieno Afganistano nacionalinės armijos nario“, – sakoma NATO pranešime.

Šioje šalyje vis dažniau pasitaiko incidentų, kai afganų kariai nukreipia ginklus prieš 130 tūkst. karių turinčių NATO ir JAV vadovaujamų pajėgų, besikaunančių su Talibano sukilėliais, narius.

Nuo 2001 metų pabaigos, kai Afganistane buvo dislokuotos Prancūzijos pajėgos, šioje šalyje žuvo jau 82 prancūzų kariai.

Prancūzijos kariai apsupo savo bazę Kapisoje ir neleidžia prie jos prisiartinti jokiems afganų kariams, vienas saugumo šaltinis sakė AFP.

Prancūzija sustabdė Afganistano karių mokymus ir svarsto galimybę išvesti savo pajėgas

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pareiškė svarstantis galimybę išvesti savo šalies karius iš Afganistano anksčiau, nei planuota.

„Prancūzijos armija palaiko savo sąjungininkus, tačiau negalime sutikti, kad bent vienas iš mūsų karių būtų sužeistas arba nužudytas mūsų sąjungininkų – tai nepriimtina“, – pabrėžė N.Sarkozy ir pridūrė, kad siunčia į Afganistaną gynybos ministrą Gerard’ą Longuet.

G.Longuet ir armijos štabo viršininkas admirolas Edouard’as Guillaud aiškinsis šio incidento aplinkybes.

„Nuo dabar iki tol visi Prancūzijos armijos vykdomi mokymai ir bendros operacijos bus sustabdyti, – nurodė N.Sarkozy. – Jeigu saugumo sąlygos nebus aiškiai nustatytos, tada bus iškeltas klausimas dėl ankstyvo Prancūzijos armijos grįžimo.“

Afganistane vis dažniau pasitaiko incidentų, kai nacionalinės armijos kariai nukreipia ginklus prieš 130 tūkst. karių turinčių NATO ir JAV vadovaujamų pajėgų, besikaunančių su Talibano sukilėliais, narius.

Praeitą mėnesį du Afganistane tarnavę Prancūzijos užsienio legiono kariai buvo nušauti afganų armijos uniformą vilkėjusio vyro per misiją Kapisoje, kur įsikūrusi pagrindinė prancūzų pajėgų bazė.

NATO pajėgos ne tik vykdo kovines užduotis, bet ir moko Afganistano karius bei policininkus, kurie turės perimti atsakomybę už saugumą šalyje iki 2014 metų pabaigos, kai koalicinės pajėgos baigs savo kovines operacijas.

Nuo 2001 metų pabaigos, kai Afganistane buvo dislokuotos Prancūzijos pajėgos, šioje šalyje žuvo jau 82 prancūzų kariai. Skaudžiausia Prancūzijos kontingentui buvo praeiti metai, kai žuvo 26 kariai.

Papildyta 15.23 val.: Prancūzijos gynybos ministras Gerard’as Longuet, komentuodamas incidentą, sakė, kad Prancūzijos kariai nebuvo ginkluoti.

„Jie nebuvo ginkluoti; jie tiesiogine prasme buvo nužudyti afgano kario. Mes dar nežinome, ar jis buvo infiltruotas talibas, ar žmogus, nusprendęs įvykdyti šį išpuolį dėl kol kas nežinomų priežasčių“, – G.Longuet nurodė televizijai „France 2“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min