Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afrikoje sudeginama vis daugiau raganavimu apkaltintų vaikų

Albinosas afrikietis
„Scanpix“ nuotr. / Albinosas afrikietis
Šaltinis: 15min
0
A A

Afrikoje vis daugiau pažeidžiamų vaikų, tarp kurių daugiausia berniukai nuo aštuonerių iki 14 metų, vis dažniau apkaltinami raganavimu, pranešė Jungtinių Tautų vaikų fondas „Unicef“.

Kaip rašo BBC, organizacija įspėja, kad Afrikos vaikai, iš kurių kai kuriems vos aštuoneri, pastaruoju metu vis dažniau paskelbiami raganiais, burtininkais ir sudeginami, primušami ar kitaip užmušami. Kai kuriems vaikams į akis ir ausis pilama benzino, taip bandant išvaryti piktąsias dvasias, kurios neva juos užvaldė.

Kaip pabrėžiama „Unicef“ pranešime, didžiausia grėsmė būti apkaltintiems raganavimu kyla našlaičiams, gatvėse gyvenantiems vaikams, albinosams ir neįgaliems vaikams. „Unicef“ pripažino esanti bejėgė kaip nors pakeisti afrikiečių tikėjimą raganavimu.

Organizacija taip pat pranešė, kad padaugėjęs atvejų, kai smurtas naudojamas prieš pažeidžiamus vaikus, skaičius susijęs su didesne urbanizacija žemyne ir karų sukeltomis suirutėmis. Taip pat manoma, kad vis didesnė ekonominė našta užauginti vaiką gali būti viena iš smurto proveržio aplinkybių.

Kaip teigia „Unicef“, tikėjimas vaikų raganavimu yra sąlyginai naujas fenomenas Afrikoje. Prieš 10–20 metų raganavimu dažniausiai buvo kaltinamos moterys ir pagyvenę žmonės.

Temos Vaikas, Afrika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min