2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Airija teiks kandidatus į ES prekybos komisaro postą

Airijos vyriausybės ketvirtadienį paprašyta teikti savo naujus kandidatus į Europos Sąjungos prekybos komisaro postą, iš jo atsistatydinus Philui Hoganui.
ES vėliava
ES vėliava / „Scanpix“ nuotr.

Ph.Hoganas, vienas įtakingiausių pareigūnų bloke ir svarbi „Brexito“ derybų figūra, nusprendė trauktis trečiadienį po savaitę trukusio spaudimo dėl koronaviruso prevencijos taisyklių pažeidimo, kai jis per kelionę į gimtąją Airiją dalyvavo parlamentarų golfo draugijos vakarienėje.

Ketvirtadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pareiškė, kad laikinai Ph.Hogano pareigas perims jos pavaduotojas Valdis Dombrovskis.

EK vadovė jau pradėjo Ph.Hogano įpėdinio paskyrimo procesą, tačiau galutinis sprendimas bus priimtas „vėlesnėje stadijoje“, sakoma jos pranešime.

„Dabar Airijos vyriausybė turi pristatyti tinkamus Airijos pilietybę turinčius kandidatus į komisaro postą“, – U.Von der Leyen sakė žurnalistams Briuselyje.

„Kaip ir anksčiau, aš paraginsiu Airijos vyriausybę pasiūlyti ir moterį, ir vyrą“, – pridūrė ji.

Nėra garantijų, kad Airijai pavyks išsaugoti prekybos komisaro portfelį, kuris ypač vertingas ginant respublikos interesus „Brexito“ derybose su Jungtine Karalyste.

Kaip galimus kandidatus pakeisti Ph.Hoganą vietos žiniasklaida įvardija buvusį ministrą pirmininką Leo Varadkarą, užsienio reikalų ministrą Simoną Coveney ir finansų ministrą Paschalį Donohoe.

Tačiau visi jie užima svarbius postus prieš du mėnesius suformuotoje koalicinėje vyriausybėje, jau dabar braškančioje dėl virtinės skandalų, augant koronaviruso atvejų skaičiui šalyje.

Europos Parlamento vicepirmininkė Mairead McGuinness bei buvusi Airijos vicepremjerė ir dabartinė Europos Parlamento narė Frances Fitzgerald valstybinio transliuotojo RTE taip pat yra minimos kaip galimos kandidatės į komisaro postą.

Jos laikomos kandidatėmis, kurios nedestabilizuotų dabartinės koalicinės vyriausybės ir neišprovokuotų nepageidautinų papildomų rinkimų.

Buvusio ministro Endos Kenny pavardė taip pat „iškyla kai kuriuose sluoksniuose“, skelbia valstybinis transliuotojas.

Manoma, kad vyriausybė jau galėjo turėti planą, kuo pakeisti Ph.Hoganą nuo tada, kai jis nesėkmingai kėlė savo kandidatūrą į Pasaulio prekybos organizacijos vadovo postą birželio mėnesį.

Airijos vyriausybė pareiškė, kad 60 metų Ph.Hoganas būdamas Airijoje nepaisė trijų kovos su koronavirusu rekomendacijų, todėl jo atsistatydinimas yra „teisinga veiksmų eiga atsižvelgus į praėjusios savaitės aplinkybes“.

Numalšinti augantį visuomenės nepasitenkinimą Ph.Hoganu siekiantis Airijos premjeras Michealas Martinas ir jo koalicijos partneriai pažadėjo, kad „vyriausybė apsvarstys jo pakeitimą tinkamu laiku“.

M.Martinas spaudė Ph.Hoganą trauktis, paaiškėjus, kad jis atvykęs į Airiją nesilaikė 14 dienų karantino, be to, nesilaikė apribojimų grafystėje, kur taikomos lokalizuotos karantino priemonės.

Rugpjūčio 19 dieną Ph.Hoganas taip pat dalyvavo parlamentarų golfo draugijos vakarienėje, nesilaikydamas vos 24 valandomis anksčiau dėl koronaviruso atvejų daugėjimo įvesto viešų renginių dalyvių skaičiaus apribojimo.

Tame renginyje dalyvavo apie 80 žmonių, įskaitant vyriausybės ministrą, Aukščiausiojo Teismo teisėją ir kai kuriuos žemųjų ir aukštųjų parlamento rūmų narius, nors didesni nei 50 žmonių susibūrimai yra uždrausti.

Tą renginį dabar tiria policija. Kontroversija taip pat privertė atsistatydinti virtinę aukšto rango airių politikų, tarp jų žemės ūkio ministrą Darą Calleary ir aukštųjų parlamento rūmų vicepirmininką Jerry Buttimerį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min