Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Airijai ir Austrijai gresia bankrotas

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Šiuo metu Prinstono universitete dėstantis Nobelio premijos laureatas Paulas Krugmanas pranašauja, kad pasaulis dar gali sulaukti dviejų valstybių bankroto.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Niujorke garsusis ekonomistas pabrėžė, kad beveik nesitaiso padėtis jau bankrutavusioje Islandijoje, tačiau ji gali būti ne vienintelė valstybė, sulauksianti tokio likimo. „Airija, kurioje reikalai gana blogi, ir Austrija gali prisijungti prie bankrutuojančių šalių lygos“, – kalbėjo P.Krugmanas. Jo teigimu, didžiausią pavojų Austrijai kelia tai, kad ji anksčiau aktyviai kreditavo Rytų Europos valstybes, kurios „recesijos fone pasirodė nesugebančios susitvarkyti su užsienio aptarnavimu“.

Tai gana netikėta prognozė, nes kiek anksčiau, bankrutavus Islandijai, dažniau buvo kalbama apie Vengrijos ir Latvijos bankrotus. Kiti ekspertai prognozavo, kad toks pat likimas gali ištikti ir Argentiną, Ekvadorą, Filipinus, Malaiziją, Tailandą, Kolumbiją, Turkiją bei Ukrainą. 2008 metų spalį buvo pasirodę pranešimų, kad ant bankroto slenksčio atsidūrė ir Pakistanas.

Dabar P.Krugmanas mano, kad sustiprėjusioms pasaulio finansinėms institucijoms pavyks išsaugoti šias valstybes nuo bankroto, nes joms kreditus suteikia Tarptautinis valiutos fondas. Nobelio premijos laureatas nežada kracho ir Rusijai bei Brazilijai, nes žaliavų kainos nekrito taip smarkiai kaip tikėjosi ekonomistai, todėl abi naftą eksportuojančios šalys gali išsilaikyti ekonomikos paviršiuje giliai nenugrimzdamos.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min