-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Airijai ir Austrijai gresia bankrotas

Šiuo metu Prinstono universitete dėstantis Nobelio premijos laureatas Paulas Krugmanas pranašauja, kad pasaulis dar gali sulaukti dviejų valstybių bankroto.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Niujorke garsusis ekonomistas pabrėžė, kad beveik nesitaiso padėtis jau bankrutavusioje Islandijoje, tačiau ji gali būti ne vienintelė valstybė, sulauksianti tokio likimo. „Airija, kurioje reikalai gana blogi, ir Austrija gali prisijungti prie bankrutuojančių šalių lygos“, – kalbėjo P.Krugmanas. Jo teigimu, didžiausią pavojų Austrijai kelia tai, kad ji anksčiau aktyviai kreditavo Rytų Europos valstybes, kurios „recesijos fone pasirodė nesugebančios susitvarkyti su užsienio aptarnavimu“.

Tai gana netikėta prognozė, nes kiek anksčiau, bankrutavus Islandijai, dažniau buvo kalbama apie Vengrijos ir Latvijos bankrotus. Kiti ekspertai prognozavo, kad toks pat likimas gali ištikti ir Argentiną, Ekvadorą, Filipinus, Malaiziją, Tailandą, Kolumbiją, Turkiją bei Ukrainą. 2008 metų spalį buvo pasirodę pranešimų, kad ant bankroto slenksčio atsidūrė ir Pakistanas.

Dabar P.Krugmanas mano, kad sustiprėjusioms pasaulio finansinėms institucijoms pavyks išsaugoti šias valstybes nuo bankroto, nes joms kreditus suteikia Tarptautinis valiutos fondas. Nobelio premijos laureatas nežada kracho ir Rusijai bei Brazilijai, nes žaliavų kainos nekrito taip smarkiai kaip tikėjosi ekonomistai, todėl abi naftą eksportuojančios šalys gali išsilaikyti ekonomikos paviršiuje giliai nenugrimzdamos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius