Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Airijoje dėl koronaviruso „cunamio“ uždaromos mokyklos

Airijoje mokyklos bus uždarytos iki sausio pabaigos, šalyje siaučiant koronaviruso epidemijos „cunamiui“, grasinančiam paralyžiuoti medicinos tarnybas, trečiadienį pranešė vyriausybė. „Mes paprasčiausiai turime nuslopinti šį pliūpsnį“, – žurnalistams Dubline sakė premjeras Michealas Martinas, paskelbęs virtinę naujų suvaržymų.
Airija grąžina karantiną, kad Dublino gatvės vėl ištuštės
Airija grąžina karantiną, kad Dublino gatvės vėl ištuštės / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Sausį mokyklos liks uždarytos, neskaitant ribotų išimčių specialių poreikių moksleiviams ir besiruošiantiems egzaminams.

Be to, iki vasario bus įšaldytos visos statybos, išskyrus nedidelį skaičių projektų, tokių kaip būtini remonto ir socialinių būstų statybos darbai.

M.Martinas pabrėžė, kad ligoninės Airijoje „patiria apsiaustį dėl šios ligos“ ir kad šaliai dabar smogia „infekcijos cunamis“.

„Šiandien mūsų įvedamas karantinas turi atspindėti šią rūsčią ir paprastą tikrovę“, – pridūrė jis.

„Nebent dalyvaujate absoliučiai būtiname darbe, neturite jokios priežasties nebūti namuose ir paprasčiausiai privalot pasilikti namie“, – pabrėžė premjeras.

Airijoje šiuo metu galioja jau trečias nacionalinis karantinas – šalyje uždarytos visos nebūtinos parduotuvės, taip pat barai ir aludės, o piliečiai raginami, jeigu įmanoma, dirbti iš namų.

Vėliausi oficialūs duomenys rodo, kad šalyje COVID-19 pandemija pareikalavo 2 282 žmonių gyvybių.

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė rekordinį per parą nustatytų COVID-19 atvejų prieaugį – koronaviruso infekcija buvo nustatyta 6 110 žmonių.

Anksčiau trečiadienį Airijos nacionalinės sveikatos apsaugos vadovas sakė, kad ligoninėse gydomas 921 COVID-19 pacientas – daugiau nei bet kuriuo metu per pirmąją koronaviruso pandemijos bangą praeitų metų pradžioje.

„Mūsų laukia išties tamsus sausis – trečioji banga, galinti būti daug blogesnė negu pirmoji“, – perspėjo vicepremjeras Leo Varadkaras.

„Ligoninėms ir [intensyviosios terapijos skyriams], kurie nebuvo perkrauti per pirmąją bangą, gresia rimta rizika būti [paralyžiuotiems] vėliau šį mėnesį“, – pabrėžė jis.

Vyriausybė taip pat paskelbė, jog draudimas vykti į Jungtinę Karalystę, kur taip COVID-19 epidemija pat stiprėja, liausis galioti ateinantį šeštadienį.

Vis dėlto atvykstantieji turės pateikti ne anksčiau kaip prieš tris paras atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?