Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 28d. 07:30

Airijoje policininko į veidą netyčia pašautas apsivogęs lietuvis keliauja į kalėjimą

Airijos policija
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Airijos policija

Prieš kelis metus Airijoje vagiliavęs ir sulaikymo metu atsitiktinai policininko į veidą šūviu sužalotas Tomas MIkalajūnas iš pradžių sulaukė pasigailėjimo. Buvo nuspręsta, kad jis į kalėjimą nesės. Tačiau trijų teisėjų kolegija peržiūrėjo pirminį sprendimą ir palaikė valstybinio kaltintojo poziciją, kad nuosprendį priėmęs teisėjas buvo pernelyg atlaidus, leisdamas lietuviui išvengti bausmės.

Apeliacinio teismo pirmininkas teisėjas Georgeas Birmingamas pareiškė, kad T.Mikalajūnas atvyko į Airiją vedinas konkretaus tikslo vykdyti gerai suplanuotus didelės vertės plėšimus.

Dėl šios priežasties jis nuteistas dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Apie tai praneša naujienų portalas breakingnews.ie.

41 metų amžiaus T.Mikalajūnas policijos pareigūno buvo sužalotas 2016-ųjų birželio 28 dieną.

Vaistinės apiplėšimas

Dėstydamas bylos aplinkybes, teisėjas atskleidė kad T.Mikalajūnas, kartu su bendrininkais, įvykdė gerai apgalvotą ir iš anksto suplanuotą vaistinės apiplėšimą 2015 metų sausio 30 dieną Kinseilio mieste.

Plėšikai panaudojo specialiai tam tikslui patobulintą, sustiprintos konstrukcijos „Audi“ automobilį, kuriuo įvažiavę į patalpas trys vyrai pateko į vidų.

Jie buvo kaukėti, dėvėjo pirštines, su savimi nešėsi žibintuvėlius. Plėšikų taikiniu tapo aukščiausios klasės kvepalai ir kosmetika. Labiausiai vagišius domino „Chanel“ prekės ženklas. Pagrobtų prekių vertė – 60 tūkst. svarų sterlingų (68 tūkst. eurų).

Vėliau visas grobis buvo išsiųstas į Lietuvą, kur sėkmingai parduotas įvairiuose prekybos taškuose.

Taikinys – prabangūs drabužiai

Kitą plėšimą T.Mikalajūnas su bendrininkais įvykdė 2016 metais – jų taikiniu tapo prabangių drabužių parduotuvė Adaro mieste. Iš ten nusikaltėliai išsinešė prekių už 80 tūkst. svarų sterlingų (91 tūkst. eurų).

Nors policijai pavyko aptikti grobį jau kitą dieną, prabangių prekės ženklų drabužiai buvo laikomi tokiomis siaubingomis sąlygomis, kad tapo netinkamais naudoti. Parduotuvės savininkas neturėjo draudimo, tad patyrė milžiniškus nuostolius.

123rf.com nuotr./Airijos policija
123rf.com nuotr./Airijos policija

Tirdami šį nusikaltimą policininkai atpažino su gauja sietą „Toyota Corolla“ markės automobilį. 2018 birželio 28 dieną jis buvo pastebėtas važiuojantis iš Vakarinio Niukaslio.

Po prasidėjusių gaudynių, kurių metu automobiliai kaimo keliais važiavo didesniu nei 120 km/val. greičiu, pareigūnams lietuvius pavyko sustabdyti.

Vienam iš pareigūnų išlipant iš tarnybinio automobilio, iššovė jo ginklas, o kulka T.Mikalajūnui sužeidė dešinę veido pusę.

Dėl patirtų sužalojimų jam prireikė gydymo, kad atgautų galimybę kalbėti, tačiau jis vis dar patiria sunkumų kramtant kietą maistą. Arti stuburo įstrigusi kulkos skeveldra riboja kaklo judesius, tad lietuvis nebegalės grįžti į prieš tai turėtą darbą – vairuoti vilkiko.

T.Mikalajūnas prisipažino kaltu dėl dviejų plėšimų ir vieno nusikalstamo turto sugadinimo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Airijos policija.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Airijos policija.

Teismo sprendimu T.Mikalajūnui buvo skirta penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant. Vėliau T.Mikalajūnas grįžo į Lietuvą ir apeliacinio teismo posėdžius stebėjo nuotoliniu būdu.

Bylos teisėjas pareiškė, kad T.Mikalajūnui pateikti kaltinimai – itin sunkūs. Jis akcentavo, kad abiejų plėšimų atvejais T.Mikalajūnas specialiai vyko į Airiją būtent šiam tikslui.

Nors teisėjas pripažino, kad priimant sprendimą reikėtų atsižvelgti į lietuvio patirtus sužalojimus, jo nuomone, tai neturėtų tapti priežastimi atleisti T.Mikalajūną nuo bausmės iš viso.

Teisėjo sprendimu, lietuviui paskirta pusė pradinės laisvės atėmimo bausmės – du metai ir devyni mėnesiai kalėjimo.

Temos: 2 Airija Nusikaltimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min