Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Airijoje prie katalikų namų netekėjusioms motinoms rasta 800 kūdikių kapavietė

Įėjimas į masinę kapavietę, kur palaidoti šimtai katalikų prieglaudoje vienišoms motinoms mirusių vaikų Airijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Įėjimas į masinę kapavietę Airijoje, kur palaidoti šimtai katalikų prieglaudoje vienišoms motinoms mirusių vaikų
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Airijoje bendrame kape prie katalikų vienuolių laikytų namų netekėjusioms motinoms buvo surasti beveik 800 kūdikių ir vaikų palaikai, trečiadienį atskleidė naujas tyrimas, kuris dar labiau nušvietė probleminę Airijos katalikų bažnyčios praeitį.

Įrašai apie mirties atvejus rodo, kad per 35 metus nuo 1925-ųjų iki 1961-ųjų, kai veikė tie namai, bendrame kape buvo palaidoti 796 vaikai, pradedant naujagimiais ir baigiant aštuonmečiais.

Vyriausybė paskelbė, jog aiškinasi, kaip geriausiai būtų reaguoti į šiuos nerimą keliančius atradimus.

Palaikus atradusi istorikė Catherine Corless sakė, jog išstudijavus įrašus apie mirties atvejus Švč.Marijos namuose Tuame Golvėjaus grafystėje, piršosi mintis, kad buvęs kanalizacijos rezervuaras netoli tų namų buvo bendras kapas.

Tą rezervuarą, iki pat viršaus pilną kaulų, 1975 metais atrado vietos gyventojai, kai sulūžo jį dengusios betono plokštės. Iki šiol vietos gyventojai manė, kad tai XIX amžiaus 5-ojo dešimtmečio didžiojo bado, kuris pareikalavo šimtų tūkstančių gyvybių, aukos.

XX amžiaus pradžioje Airijoje veikė keleri motinos ir vaiko namai, į kuriuos gimdyti buvo siunčiama tūkstančiai netekėjusių nėščiųjų, anuomet vadintų puolusiomis moterimis. Tokias moteris konservatyvi katalikų visuomenė atstumdavo, jos dažnai būdavo verčiamos atiduoti savo vaikus įvaikinti.

XX amžiaus pradžioje Airijoje veikė keleri motinos ir vaiko namai, į kuriuos gimdyti buvo siunčiama tūkstančiai netekėjusių nėščiųjų, anuomet vadintų puolusiomis moterimis.

Tokias moteris konservatyvi katalikų visuomenė atstumdavo, jos dažnai būdavo verčiamos atiduoti savo vaikus įvaikinti.

Sveikatos ir kitokios problemos tokiuose namuose žinomos jau seniai. Dar 1944 metais vyriausybės patikrinimo ataskaitoje apie Tuamo namus, kuriuos laikė ordino „Bons Secours“ vienuolės, rašoma, kad kai kurie vaikai ten yra silpni, išsipūtusiais pilvais ir išsekę.

Naujoji studija rodo, kad minimi 796 vaikai mirė nuo prastos mitybos ir infekcinių ligų, tokių kaip tymai ir tuberkuliozė.

Tuo metu konservatyvi katalikybė draudė krikštyti nesusituokusių tėvų vaikus, todėl jų nebuvo galima laidoti pašventintoje žemėje.

Dabar buvo įsteigtas lėšų rinkimo komitetas ir tikimasi, kad bus pastatytas memorialas su užrašytais visų vaikų vardais ir amžiumi.

Tuamo arkivyskupas Michaelas Neary sakė, kad buvo šokiruotas šio atradimo ir susitiks su „Bons Secours“ lyderėmis dėl pagalbos statant memorialą.

„Daugelis šių jaunų, pažeidžiamų moterų jau turėjo būti atstumtos savo šeimų. Tiesiog neįmanoma suvokti jų bejėgiškumo ir kančių, patirtų stebint, kaip miršta jų mylimi vaikai“, – sakoma jo pareiškime.

Tai dar vienas atskleistas šiurpus faktas apie Katalikų Bažnyčios institucijas Airijoje po daugybės pastaraisiais dešimtmečiais pasirodžiusių pranešimų apie išnaudojimą ir nepriežiūrą mokyklose ir institucijose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min