Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 13d. 15:42

Aiškėja lėktuvo An-148 katastrofos detalės: greičio jutikliai rodė klaidingus duomenis

Lėktuvu skrido 71 žmogus
„Scanpix“/AP nuotr. / Aiškėja An-148 katastrofos detalės: greitmatis rodo klaidingus duomenis

Rusijos aviacijos komitetas (MAK) pranešė, kad prieš katastrofą keleivinio „Saratov Airlines“ lėktuvo An-148 greičio jutikliai buvo apledėję ir todėl rodė klaidingą informaciją apie orlaivio greitį, praneša „Spektr“.

Komitetas tokią išvadą priėjo išanalizavęs juodąsias dėžes, rastas katastrofos vietoje netoli Maskvos.

„Pirminė užregistruotos informacijos analizė, tai pat analogiškų praeityje buvusių atvejų analizė leidžia spėti, kad tokios ypatingos situacijos susidarymo faktoriumi galėjo būti neteisingi duomenys apie skrydžio greitį, kas, savo ruožtu, matyt, susiję su PPD (slėgio jutiklių) apledėjimu, kai jų šildymo sistemos yra išjungtos“, – sakoma Rusijos aviacijos komiteto (MAK) pranešime, paskelbtame šios įstaigos tinklalapyje.

Pranešime dar nurodoma, kad tiriant nustatyta, jog minėtos šildymo sistemos tame lėktuve buvo išjungtos. Paprastai jos įjungiamos prieš startą.

Maršrutu Maskva–Orskas sekmadienį skridęs bendrovei „Saratov Airlines“ priklausęs „Antonov An-148“ keleivinis lėktuvas nukrito, praėjus vos kelioms minutėms nuo pakilimo iš Maskvos Domodedovo oro uosto. Visi juo skridę žmonės – 65 keleiviai ir šeši įgulos nariai – žuvo.

Naujienų agentūros Ura.ru duomenimis, oro eismo kontrolės centras po pakilimo iš lėktuvo negavo jokių nelaimę pranašaujančių signalų.

Pirmadienį Tyrimų komiteto atstovė Svetlana Petrenko atmetė versiją, kad laineris An-148 sprogo dar būdamas ore.

„Nustatyta, kad kritimo metu orlaivis buvo vientisas, nedegė; sprogimas įvyko tik lėktuvui nukritus“, – naujienų agentūrai „Interfax“ pirmadienį sakė Tyrimų komiteto atstovė Svetlana Petrenko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min