Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 11 28, 13:59

Aiškėja staigios Baltarusijos užsienio reikalų ministro V.Makėjaus mirties priežastis

Netikėtos Baltarusijos užsienio reikalų ministro Vladimiro Makėjaus mirties priežasties Baltarusijos valdžia neatskleidžia, tačiau šios šalies opozicinis leidinys „Nasha Niva“ teigia sužinojęs, jog jis mirė ištiktas infarkto.
Vladzimiras Makejus
Vladimiras Makėjus / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.
Temos: 2 Baltarusija Mirtis

Apie staigią V.Makėjaus mirtį šeštadienį pranešė Baltarusijos naujienų agentūra „BELTA“, remdamasi Užsienio reikalų ministerijos atstovu spaudai Anatolijumi Glazu. Jam buvo 64-eri.

V.Makėjaus mirties priežastis nebuvo įvardyta.

Leidinys „Nasha Niva“ teigia sužinojęs kai kurias aplinkybes.

Anot leidinio, V.Makėjus buvo namuose, kai jį ištiko širdies smūgis. Kiek žinoma, jis laiku nesikreipė į gydytoją, nes į savo būklę nežiūrėjo rimtai.

Baltarusijos užsienio reikalų ministro pareigas V.Makėjus ėjo nuo 2012 m. rugpjūčio 22 d. Prieš tai ketverius metus jis buvo Baltarusijos prezidento administracijos vadovas, 2000–2008 m. – Baltarusijos prezidento padėjėjas.

Jam vadovaujant užsienio reikalų ministerijai, Baltarusija ne kartą sulaukdavo Vakarų kritikos dėl susidorojimo su opozicija, dėl abejotinų rinkimų ir dėl leidimo Rusijos pajėgoms naudotis Baltarusijos teritorija per karą Ukrainoje.

Praėjusią savaitę V.Makėjus dalyvavo Maskvos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) aukščiausiojo lygio susitikime Armėnijos sostinėje Jerevane.

Pirmadienį jis planavo Minske susitikti su savo Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min