Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akistata su Gazos ruožo kovotojais

Palestiniečių kovotojai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Palestiniečių kovotojai
Šaltinis: 15min
0
A A

CNN žurnalistas susitiko su Gazos ruože prieš Irzaelio armiją kovojančiais palestiniečiais – jie pasakojo, kad ginklų nesudės tol, kol pergalingai neįžygiuos į Jeruzalę.

Daugybę metų reportažus iš Gazos ruožo ruošiantis CNN prodiuseris Talalas Abu Rahma kelias dienas mėgino susisiekti su palestiniečių kovotojais. Tačiau net ir patirtis bei didžiulis pažinčių tinklas jam šįsyk nepadėjo – jam pranešė, kad kovotojai šiuo metu persigrupuoja ir neturi laiko susitikimams su žurnalistais. Tačiau galiausiai susitikimą visgi pavyko suorganizuoti.

Pasišventę kovotojai

Ties gatvės kampu jauni civilių drabužiais apsirengę vyrai pasitinka CNN atstovą ir palydi jį į apelsinmedžių giraitę – vieną iš daugybės, kurios driekiasi iki pat Izraelio pasienio.

„Mums pasakė, kad išjungtume savo mobiliuosius telefonus ir išimtume baterijas,“ – pasakoja žurnalistas. Taip palestiniečiai mėgina apsisaugoti nuo galimo Izraelio armijos šnipinėjimo. Po žemai nukarusiomis šakomis pasislėpę kovotojai. Šios kovotojų brigados yra iš dalies finansuojamos „Hamas“ ir kaunasi palaikydamos artimus kontaktus su jais.

Nuo pat 2000-ųjų, kai buvo sukurtos Salaheddin Brigados, jos nusipelnė reputaciją kaip itin pasišventusių, iki galo besikaunančių kovotojų būriai. Būtent jų į Izraelio teritoriją paleistos raketos tapo oficialia priežastimi, kodėl Izraelis praėjusių metų pabaigoje puolė Gazos ruožą. 2003 metais būtent šie kovotojai buvo apkaltinti tuo, kad užpuolė JAV diplomatinį konvojų, nužudė tris apsaugos darbuotojus ir sužeidė diplomatą. 2006 metais jie paėmė į nelaisvę Izraelio armijos kapralą.

Maisto turi nedaug

CNN žurnalistas buvo supažindintas su Abu Jamalu – šiaurinėje Gazoje veikiančių Brigadų vadu. Rankose jis spaudžia amerikiečių gamybos M4 ginklą. Jo bendražygiai ginkluoti AK-47, keli jų turi granatų.Mes judėsime į priekį tol, kol galiausiai galėsime sukviesti visus musulmonus melstis į Jeruzalę, –– A.Jamalas

Septynių žmonių grupelė kalbasi apie tai, kaip jų snaiperiai apšaudė Izraelio karius, surengė jiems pasalą ir kaip mėgino prasiveržti į Izraelio kariuomenės užnugarį tam, kad galėtų vėl paleisti raketas į pietų Izraelio miestus. Jie pasakoja, kad sugebėjo išgyventi tris savaites dažnai keisdami dislokacijos vietą ir suvalgydami vos keletą datulių bei gerdami vandenį.

Sunaikino vado namus

A.Jamalas pasakoja, kad per konfliktą žuvo 17 jų kovotojų. Jis sako, kad palestiniečių kovotojai buvo pasiruošę įklampinti Izraelio karius į nuožmias gatvių kautynes, jeigu žydai būtų įstūmę palestiniečius giliau į miestus. Tuo tarpu Izraelio kariuomenės atstovai teigia, jog jie nutraukė antpuolį, nes pasiekė savo pagrindinius tikslus.

Vienu iš Izraelio taikinių tapo ir A.Jamalo šeimos namai. Jis nuvedė CNN žurnalistą į tą vietą, kurioje dar visai neseniai gyveno bent kelios kartos, tačiau kuri po Izraelio antpuolių visiškai sugriauta. A.Jamalas juokauja, kad neturėdamas kur sugrįžti pernakvoti jis gali daugiau laiko leisti su savo bendražygiais.

Religinė misija

AFP/„Scanpix“ nuotr./Palestiniečių kovotojai
Palestiniečių kovotojai

Pradėjus kalbėti apie politiką A.Jamalas sako, kad jie pasišlykštėjo tuo, jog nesulaukė deramos paramos iš kaimyninių arabų valstybių. Tačiau jie džiaugiasi radę sąjungininką tolimoje vietoje – Venesuelos prezidentą Hugo Chavezą, kuris išsiuntė Izraelio ambasadorių į Karakasą ir tiesmukiškai pasmerkė Izraelio veiksmus.

Palestiniečių kovotojų brigados kiekvieną išgyventą dieną laiko pergale – jų pajėgos, lyginant su Izraelio armijos, yra visiškai menkos. CNN žurnalistas sako, kad akivaizdu, jog šie kovotojai savo kovą mato kaip religinę misiją, o šį konfliktą – kaip preliudiją į didesnį karą, kuris, kaip jie tiki, vieną dieną prasidės.

„Iš pradžių mes mėtėme akmenis, vėliau įsigijome nedidelius ginklus. Dabar mes judėsime į priekį tol, kol galiausiai galėsime sukviesti visus musulmonus melstis į Jeruzalę,“ – savo kovos ateitimi tiki A.Jamalas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min