15min be reklamos
2022 12 06, 12:31

„Al Jazeera“ kreipėsi į TBT dėl savo žurnalistės Shireen Abu Akleh žūties

Televizijos tinklas „Al Jazeera“ antradienį kreipėsi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą (TBT) dėl savo žurnalistės Shireen Abu Akleh žūties, tvirtindamas, kad ją nužudė Izraelio pajėgos.

Katare įsikūręs televizijos kanalas savo pareiškime nurodė, kad „atskleidė naujų įrodymų“ apie palestiniečių ir amerikiečių žurnalistės, nušautos gegužės 11 dieną, kai rengė reportažą apie Izraelio kariuomenės reidą okupuotame Vakarų Krante, mirtį.

Rugsėjo 5 dieną Izraelio kariuomenė pripažino, kad vienas iš jos karių tikriausiai nušovė Sh.Abu Akleh, supainiojęs ją su kovotoja.

„Al Jazeera“ žurnalistė vilkėjo neperšaunamą liemenę su užrašu „Spauda“ ir buvo užsidėjusi šalmą. Kulka jai pataikė į galvą Dženino pabėgėlių stovykloje – istoriniame Izraelio ir palestiniečių konflikto židinyje.

Ši reporterė buvo gerai žinoma arabų pasaulyje dėl reportažų apie palestiniečių gyvenimo sunkumus, dešimtmečius tęsiantis Izraelio kontrolei.

TBT neprivalo nagrinėti atskirų asmenų ar grupių pateiktų bylų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min