Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 28d. 12:43

„Al Qaeda“ pasipiktino Mahmoudo Ahmadinejado teiginiais, kad Rugsėjo 11-osios išpuolius surengė pati Amerika

Mahmoudas Ahmadinejadas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mahmoudas Ahmadinejadas

Teroristinė organizacija „al Qaeda“ apkaltino Irano prezidentą Mahmoudą Ahmadinejadą platinant melagingą informaciją apie Rugsėjo 11-osios išpuolius.

Kaip pranešė „ABC News“, remdamasis anglų kalba leidžiamu teroristų internetiniu žurnalu „Inspire“, „al Qaeda“ pasipiktino Irano vadovo skleidžiama versija, kad teroro išpuolius 2001 metų rugsėjį savo teritorijoje įvykdė pačios Jungtinės Valstijos, tokiu būdu siekdamos sukurti pretekstą, leisiantį joms surengti invaziją į Artimuosius Rytus.

Komentuodamas Irano prezidento žodžius, kad „al Qaeda“ nėra niekaip susijusi su Rugsėjo 11-osios išpuoliais, „Inspire“ straipsnio autorius daro prielaidą, kad Iranas teroristų tinklą laiko savo konkurentu „kovoje už beteisių musulmonų širdis ir protus visame pasaulyje“.

„Al Qaeda“ tinklui, rašoma žurnale, pavyko pasiekti tai, ko nesugebėjo pasiekti Iranas, o dėl to šios šalies lyderiai dega pavydu. „Dėl to iraniečiai jaučia būtinybę diskredituoti Rugsėjo 11-osios įvykius“, – teigiama „Inspire“ straipsnyje.

Irano prezidentas M.Ahmadinejadas, laikantis JAV savo priešu, anksčiau ne kartą tvirtino, kad Rugsėjo 11-osios išpuolius surengė ne teroristai, o patys amerikiečiai. Pastarąjį kartą jis vėl apie tai užsiminė Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje, kuri vyksta Niujorke.

Šį kartą M.Ahmadinejadas priminė turįs inžinieriaus išsilavinimą ir pareiškė netikintis, kad Pasaulio prekybos centro dangoraižiai galėjo sugriūti dėl to, jog į juos įsirėžė lėktuvai. Tam, kad dangoraižiai sugriūtų, Irano lyderio nuomone, pastatuose turėjo būti paslėptas didelis kiekis sprogmenų, o tai padaryti galėjo tik JAV specialiosios tarnybos.

M.Ahmadinejado kalbą Jungtinėse Tautose boikotavo daugelio šalių delegacijos. Situaciją paaštrino ir tas momentas, kad kalba buvo pasakyta po neseniai įvykusių dešimtųjų Rugsėjo 11-osios išpuolių, per kuriuos žuvo apie 3 tūkst. žmonių, metinių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min