TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksejus Navalnas įžeidė uzbekus: pastarieji suskubo atsakyti

Aleksejus Navalnas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Aleksejus Navalnas
Šaltinis: 15min
2
A A

Praėjusio pirmadienio protestai dar nebuvo nuvilniję po Rusiją, o Aleksejus Navalnas televizijos „Dožd“ eteryje užlipo ant grėblio. Nacionalistinių pažiūrų šešėlio nenusikratantis opozicijos aktyvistas įžeidė Uzbekijos žmones. Uzbekai greitai parengė jam atsakymą, skelbia „Meduza“.

Su A.Navalnu bendravusi Ksenija Sobčak jam uždavė Rusijoje aštrų klausimą apie etninę tapatybę – pasidomėjo, ar opozicionierius laiko Rusiją monoetnine, ar daugiataute valstybe.

„Scanpix“ nuotr./Ksenija Sobčak
„Scanpix“ nuotr./Ksenija Sobčak

A.Navalnas atsakė, kad, jo manymu, daugelis piliečių laiko save etniniais rusais, nors ir patikslino, jog Rusijos Federacija vis tiek daugiatautė valstybė.

K.Sobčak nenusileido ir pareiškė, kad kadaise Sovietų Sąjungos žmones vienijo rusiška literatūra, tačiau neva tokie ryšiai nutrūko subyrėjus šiai imperijai.

VIDEO: Ksenijos Sobčak interviu su Aleksejumi Navalnu

O tuomet A.Navalnas sutikdamas pratarė: „Taip, nereikia nė sakyti, kad niekas Uzbekijoje nežino, kas yra Puškinas.“

Aleksandras Puškinas, rašęs XIX amžiaus pirmojoje pusėje, laikomas bene geriausiu rusu poetu. Sovietmečiu jis buvo vaizduojamas kaip sukilėlis prieš „buržuazinę“ literatūrą.

Tokia gana ksenofobiška ataka iškart sulaukė atgarsių Uzbekijoje, kuri anksčiau buvo sovietinė respublika. Feisbuko vartotojai A.Navalnui atsakė trumpais vaizdo įrašais, kuriuose ir teigė, kad daug žino apie A.Puškino kūrybą, ir deklamavo poeto eiles.

Pagal sovietinio švietimo tradicijas daugelyje įrašų eilėraščius deklamuoja maži vaikai.

Vienas uzbekas nufilmavo savo kreipimąsi į A.Navalną ir K.Sobčak, kuriame paaiškino, kad užaugo daugiabutyje Puškino gatvėje. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Taškene yra Puškino metro stotis, be to – Puškino parkas, kuriame stūkso paminklas poetui.

„Vaikystėje mes mokėmės apie visus jūsų rašytojus, bet jūs nežinote visiškai nieko apie mus. Jūs nežinote visiškai nieko – tai savo pokalbiu ir įrodėte“, – kalbėjo vyras.

A.Navalnas yra itin nepagarbiai atsiliepęs apie žmones iš Šiaurės Kaukazo ir Centrinės Azijos, kuriuos vadino „tarakonais“.

Įtarimų gana aršiu nacionalizmu A.Navalnas anksčiau susilaukdavo gana dažnai, nors pastaruoju metu stengėsi švelninti įvaizdį.

Pavyzdžiui, jis iki 2012 metų reguliariai dalyvaudavo „Rusų marše“. Tai – eitynės Maskvoje, į kurias susirenka nacionalistai ir kraštutiniai dešinieji.

2013-aisiais A.Navalnas viešai pasveikino protestuotojus, kurie reikalavo išvaryti čečėnus iš pietinių Rusijos miestų, vėliau yra itin nepagarbiai atsiliepęs apie žmones iš Šiaurės Kaukazo ir Centrinės Azijos, kuriuos vadino „tarakonais“.

Pastaraisiais metais aktyvistas sušvelnino savo antiimigracinę retoriką ir yra išties masiškai remiamas liberalesnių rusų. Tačiau yra ir tokių, kurie sako niekada neremsiantys A.Navalno – net prieš Vladimirą Putiną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min