Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksejus Navalnas nuosprendį išgirdo anksčiau

Aleksejus Navalnas
„Scanpix“/AP nuotr. / Aleksejus Navalnas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vienas iš geriausiai žinomų Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas antradienį išgirdo teismo nuosprendį – dviem savaitėmis anksčiau, nei buvo numatyta. A.Navalnui teismas skyrė 3 metų ir 6 mėnesių lygtinę bausmę. Jo brolis gavo tokios pat trukmės realią laisvės atėmimo bausmę. Iškilus Kremliaus kritikas antradienį paragino savo šalininkus išeiti į gatves ir pareiškė, kad prezidento Vladimiro Putino režimas turi būti sunaikintas.

10:36 val. A.Navalnas paragino sunaikinti V. Putino režimą

„Šis režimas neturi teisės egzistuoti – jis turi būti sunaikintas“, – A.Navalnas pareiškė išėjęs iš teismo salės, kai teisėja jam skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę, bet jo brolį Olegą pasiuntė 3,5 metų už grotų byloje dėl turto grobstymo, kuri, anot Kremliaus kritiko, yra politiškai motyvuota.

„Raginu kiekvieną šiandien išeiti į gatves“, – sakė jis.

A.Navalnas teigė, kad sprendimas skirti jo broliui realią laisvės atėmimo bausmę yra papildoma bausmė jam pačiam.

„Už ką jį sodinate? Norite tokiu būdu nubausti mane?“ – A.Navalnas paklausė teisėjos, kai buvo paskelbtas nuosprendis.

Rusijos opozicijos politikui paskirta bausmė

Toks sprendimas priimtas po to, kai A.Navalno šalininkai pranešė apie protesto akciją sausio 15 d. Kaip tik tądien turėjo būti paskelbtas nuosprendis.

„Tai pats niekšiškiausias teismo sprendimas, koks tik gali būti“, – pareiškė A.Navalnas.

Tuo metu antradienį pranešta, kad A.Navalnui teismas skyrė 3 metų ir 6 mėnesių lygtinę bausmę. Jo brolis gavo tokios pat trukmės realią laisvės atėmimo bausmę. Jie taip pat turės sumokėti po 500 tūkst. rublių baudą. A.Navalnas, išgirdęs nuosprendį, klausė teisėjo, už ką jo brolis nuteistas realia laisvės atėmimo bausme. Jis teigė, kad teismas bausme jo broliui siekia jį dar labiau pažeminti. „Tai pats niekšiškiausias teismo sprendimas, koks tik gali būti“, – pareiškė A.Navalnas.

Brolių Navalnų advokatai teigė, kad nuosprendis bus būtinai apskųstas. Iki apeliacijos A.Navalnas lieka namų arešte, o jo brolis – kalėjime.

A.Navalnui iki šiol buvo skirtas namų areštas. Opozicijos veikėjas teigia, kad jo laisvė apribota dėl mestų kaltinimų Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dėl plačiai paplitusios korupcijos. Oficialiai jis ir jo brolis Olegas kaltinami dėl dviejų įmonių apgaulės.

Prokuratūra prašė A.Navalną įkaltinti 10 metų, jo brolį – aštuoneriems metams.


 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min