Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksis Cipras pažadėjo realizuoti susitarimą su euro zonos kreditoriais, tačiau juo netiki

Aleksis Cipras
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Aleksis Cipras
Šaltinis: BNS/15min.lt
0
A A

Graikijos premjeras Aleksis Cipras pažadėjo realizuoti susitarimą su kreditoriais iš euro zonos, tačiau aiškiai parodo, kad juo netiki, skelbia BBC.

Papildyta 23.04 val. A.Cipras apibūdino minėtą susitarimą kaip „griežtą“, tačiau teigė, kad tai buvo vienintelė galimybė Graikijai likti euro zonoje.

Nepaisant šalyje didėjančios įtampos dėl nuomonių priešpriešos, Graikijos premjeras neketina atsistatydinti.

Prisiimu atsakomybę už tekstą, kuriuo netikiu, tačiau, kurį pasirašiau, norėdamas išvengti šalies tragedijos ir bankų žlugimo, – teigė A.Cipras.

„Aš prisiimu atsakomybė už klaidas, kurias padariau, prisiimu atsakomybę už tekstą, kuriuo netikiu, tačiau, kurį pasirašiau, norėdamas išvengti šalies tragedijos ir bankų žlugimo“, – teigė A.Cipras.

Apie užsienio kreditorius Graikijos premjeras pasakė – „jie tenorėjo revanšo“.

Griežtoji paramos sutartis pateikta parlamentui

Graikijos vyriausybė antradienį pateikė parlamentui naujosios pagalbos sutarties sąlygas, kurių laikytis reikalauja kreditoriai iš euro zonos, o ministras pirmininkas Aleksis Cipras stengiasi užsitikrinti prieš taupymą nusistačiusios partijos „Syriza“ paramą drakoniškoms reformoms.

Apie 30 šios partijos parlamentarų grasina per balsavimą parlamente trečiadienį nepritarti naujausioms reformoms, tad A.Ciprui tenka nepavydėtina užduotis įkalbinti proeuropietiškas opozicijos partijas palaikyti sutarties sąlygas.

Pirmadienį su euro zona baigtoje derinti sutartyje, kurias siekiama padėti Graikijai išeiti iš euro zonos, parlamentas Atėnuose turi pritarti pakeistiems darbo įstatymams, pensijų apkarpymui, pridėtinės vertės ir kitų mokesčių didinimui.

Tik graikų parlamentui pritarus, 18 euro zonos šalių lyderiai pradės derybas dėl to, ko Graikija prašo: finansinės paramos iki 86 mlrd. eurų trejiems metams. Beje, ši Graikijos gelbėjimo programa jau trečioji per penkerius metus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min