Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Šemeta: su korupcija susiduriantis verslas Ukrainoje iki šiol buvo aklavietėje

Algirdas Šemeta
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Šemeta
Šaltinis: BNS
0
A A

Verslo ombudsmenu Kijeve paskirtas buvęs eurokomisaras ir Lietuvos finansų ministras Algirdas Šemeta teigia, kad iki šiol diskriminaciją patirdavę Ukrainos verslininkai atsidurdavo aklavietėje.

Anot A.Šemetos, nauja ombudsmeno institucija, kurios vadovu jis paskirtas, išplės verslo galimybes apsiginti nuo korupcijos.

Prižiūrės rekomendacių vykdymą

„Ši institucija labai svarbi dėl to, kad iki šiol verslas, patirdamas nesąžiningą elgesį ar turėdamas problemų su korupcija, praktiškai neturėjo, kur kreiptis. Praktiškai vienintelis kelias buvo eiti į teismą, o teismo procedūros – ilgos, reikalauja daug pinigų, tad verslas buvo aklavietėje, kai negalėjo savo interesų tinkamai išreikšti“, – BNS ketvirtadienį sakė A.Šemeta.

Jo teigimu, nauja institucija, kuri vadinsis Verslo ombudsmeno taryba, nagrinės verslininkų skundus, teiks rekomendacijas dėl netinkamo lobizmo atvejų bei siūlys sisteminius pokyčius, kad būtų panaikintos priežastys rastis korupcijai, nesąžiningam elgesiui su verslu.

„Pati institucija negalės pakeisti įstatymų, bet būtent teiks rekomendacijas ir prižiūrės, kaip tos rekomendacijos vykdomos. Vienas iš svarbiausių dalykų bus viešumas, jeigu bus rekomendacijos nevykdomos, tai atitinkamai numatoma, kad ombudsmenas turėtų kreiptis į žiniasklaidą, iškeldamas tokio elgesio faktus, tokiu būdu viešumu irgi spausdamas, kad situacija būtų pakeista“, – aiškino A.Šemeta.

Įkūrė dar gegužę

Šios institucijos įsteigimas buvo numatytas pagal Ukrainos Vyriausybės, tarptautinių finansinių institucijų, teikiančių paramą Ukrainai, bei penkių verslo organizacijų gegužės mėnesį pasirašytą memorandumą.

Šį pasiūlymą gavau daug anksčiau negu ponas A.Abromavičius buvo paskirtas ekonomikos ministru, bet, be abejo, Vyriausybė vaidina svarbų vaidmenį, nes Vyriausybė po visų procedūrų turėjo patvirtinti mano kandidatūrą“, – sakė A.Šemeta.

„Tai yra tarptautinis projektas, jame lygiomis teisėmis vadovauja tarptautinės finansų institucijos (Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija), kitas blokas dalyvių yra pagrindinės penkios verslo organizacijos Ukrainoje, ir Ukrainos Vyriausybė“, – sakė A.Šemeta.

Paklaustas, ar jo paskyrimas susijęs su tuo, kad kitas lietuvis – Aivaras Abromavičius – paskirtas ekonomikos ministru, A.Šemeta sakė, kad pateikti savo kandidatūrą į šias pareigas jam pasiūlė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, o jai pritarti turėjo Ukrainos Vyriausybė.

„Šį pasiūlymą gavau daug anksčiau negu ponas A.Abromavičius buvo paskirtas ekonomikos ministru, bet, be abejo, Vyriausybė vaidina svarbų vaidmenį, nes Vyriausybė po visų procedūrų turėjo patvirtinti mano kandidatūrą“, – sakė jis.

Įpareigos – bent dviems metams

Šias pareigas A.Šemeta turėtų eiti bent dvejus metus.

„Projektas yra numatytas dvejiem metams, o kaip toliau vystysis ši institucija, parodys laikas. Savo veiklą pradėsiu Vyriausybės nutarimo pagrindu, šis nutarimas taip pat paveda Ekonomikos ministerijai parengti įstatymo projektą iki kitų metų kovo mėnesio ir pateikti Vyriausybei svarstyti ir Aukščiausiajai Radai. Nuo galutinio įstatymo teksto priklausys tolesnė šios institucijos veikla“, – sakė jis.

A.Šemeta už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingo eurokomisaro pareigas ėjo 2010-2014 metais, 1997-1999 ir 2008-2009 metais jis buvo Lietuvos finansų ministru.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Ukraina
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min