TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliaksandras Lukašenka: Baltarusija turi pastatyti pačią pigiausią atominę elektrinę (Lietuvos pašonėje)

Baltarusijos Astravo rajonas
Vasilijaus Semaško nuotr. / Baltarusijos Astravo rajonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad reikia rasti galimybių sumažinti Astravo atominės elektrinės statybos sąnaudas.

Planuojamos vietos atominėms elektrinėms Baltarusijoje. Ia keturių variantų pasirinktas Astravas
Planuojamos vietos atominėms elektrinėms Baltarusijoje. Iš keturių variantų pasirinktas Astravas

Agentūra „Interfaks“ praneša, kad, lankydamasis Gardino apskrityje, Astrave, būsimos AE statybvietėje, rugpjūčio 9 d. A.Lukašenka pasakė, kad Rusijos pasiūlytas AE statybos projektas ganėtinai pigus. Vis dėlto derėtų ieškoti galimybių sutaupyti dar daugiau pinigų.

„Ši atominė elektrinė turi būti pati pigiausia iš tų, kurias Rusija ir kitos šalys pastatė pasaulyje“, – sakė A.Lukašenka.

Tuo pat metu Baltarusijos prezidentas pažadėjo, kad Astravo AE bus „pati protingiausia, šiuolaikiškiausia, galingiausia“.

„RIA NOVOSTI“ duomenimis, rugpjūčio 9 d. naujosios AE statybos aikštelėje buvo užkasta kapsulė su laišku ateinančioms kartoms. Laiške, patvirtintame A.Lukašenkos parašu, sakoma, kad „nacionalinės branduolinės energetikos kūrimas – tai svarbus žingsnis stiprinant energetinę šalies nepriklausomybę“.

Vasilijus Semaako/Astravo AE statybos Baltarusijoje
Vasilijus Semaško/Astravo AE statybos Baltarusijoje

A.Lukašenka džiaugėsi bendradarbiavimu su Rusija: „Visur paskui rusų žmogų turi eiti baltarusis. Jis turi išmokti ne tik statyti bei projektuoti kartu su rusais, bet ir stengtis perimti technologijas.“

Astravo AE statoma vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Lietuvos sienos. Baltarusija šį projektą patikėjo Rusijos įmonei „Atomstrojeksportas“. Rusija šioms statybos suteikia 10 mlrd. dolerių kreditą.

Planuojama, kad AE galingumas sieks 2,4 gigavatų. Pirmojo bloko statybas planuojama baigti 2017 m., antrojo – 2020 m. Baltarusijos valdžia, ignoruojanti Lietuvos protestus dėl branduolinio objekto statybos netoli Lietuvos sostinės,  tvirtina, kad AE atsipirks per 20 metų.

Vasilijaus Semaako nuotr./Astravo AE statybos
Vasilijaus Semaško nuotr./Astravo AE statybos

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min