Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliaksandras Lukašenka: Baltarusijoje Maidano nebus

Valgevene president Aleksandr Lukašenka
Scanpix / Postimees.ru / Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka
Šaltinis: BNS
0
A A

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka atmetė galimybę, kad įvykiai jo šalyje galėtų klostytis pagal Ukrainos scenarijų.

„Mums Maidanas ne tik kad nepriimtinas – Maidano Baltarusijoje nebus. Tai mūsų, žmonių su antpečiais, šventa pareiga ir užduotis – išsaugoti taiką ir stabilumą mūsų žemėje“, – sakė A.Lukašenka sekmadienį per Ginkluotųjų pajėgų ir teisėsaugos institucijų vadovybės priėmimą.

Kaip informavo prezidento spaudos tarnyba, A.Lukašenka pabrėžė, jog „negalima prarasti budrumo“.

„Mokytis reikia iš kitų klaidų ir užkirsti kelią net menkiausioms nestabilumo mūsų šalyje apraiškoms“, – sakė jis.

„Netgi mūsų visuomenėje, kaip aš pastebėjau, esama tam tikrų įtampų, nerimo dėl mūsų valstybės saugumo ir stabilumo“, – sakė A.Lukašenka.

„Tam esama daugybės pavyzdžių, įskaitant negęstančias „revoliucijas“ musulmoniškame pasaulyje ir periodiškai kylančius neramumus Sandraugos valstybėse“, – pažymėjo Baltarusijos vadovas.

Jo nuomone, šiuo atžvilgiu parodomoji situacija yra kaimyninėje Ukrainoje, kuri tapo galingų vidaus ir užsienio jėgų susidūrimo arena.

„Netgi mūsų visuomenėje, kaip aš pastebėjau, esama tam tikrų įtampų, nerimo dėl mūsų valstybės saugumo ir stabilumo“, – sakė jis.

Jo nuomone, būtinas sisteminis ir, svarbiausia, prevencinis darbas užtikrinant valstybės saugumą.

„Mes turime užtikrinti rimtį, tvarką ir stabilumą visuomenėje“, – pabrėžė A.Lukašenka.

Būtina išsaugoti Ukrainos teritorinį vientisumą

Baltarusijos prezidentas taip pat pareiškė, jog būtina išsaugoti Ukrainos teritorinį vientisumą.

„Mūsų bendri tikslai dėl Ukrainos. Ukraina turi būti vientisa. Niekas neturi išdraskyti šios didžios šalies, ji mums nesvetima. Todėl nereikia pergyventi, kad štai – ten kažkas nutiko ir pas mus bus. Reikia pergyventi dėl to, kad mūsų žmonės ten išgyvena šią sunkią krizę. Tai labai sunku, ir tai tik pradžia“, – sakė A.Lukašenka.

Tai valstybės vadovas pareiškė bendraudamas su Minsko gyventojais po to, kai padėjo vainiką prie Pergalės paminklo.

„Galima gražiai kalbėti aikštėje, gali raginti ką tinkamas. Tačiau rytoj juk iškils ekonomikos, finansų klausimai. Reikia žmonėms mokėti pensijas, algas, duoti darbo. Štai kokius klausimus rytoj teks spręsti revoliucionieriams“, – sakė A.Lukašenka.

„Jie turi savo problemų. Maidanas mums ne naujiena. Tai juk ne pirmas kartas ir, jūs žinote, su pirmaisiais maidaniečiais (Viktoru Juščenka ir kitais) aš iki šiol draugauju. Jie turi savų klausimų, mes – savų, ir pasiremdami tuo mes formuosime savo politiką. Jie turi savo valstybę, o mes – savo“, – pabrėžė A.Lukašenka.

„Galima gražiai kalbėti aikštėje, gali raginti ką tinkamas. Tačiau rytoj juk iškils ekonomikos, finansų klausimai. Reikia žmonėms mokėti pensijas, algas, duoti darbo. Štai kokius klausimus rytoj teks spręsti revoliucionieriams“, – sakė jis.

Pasak A.Lukašenkos, dėl šios priežasties, „jei viskas geruoju, taikiai, mums skirta gyventi su jais taikoje ir santarvėje“.

Prezidentas sakė, jog 2010-aisiais Baltarusijoje mėginta surengti kažką panašaus į Ukrainos maidaną.

„Dabar mūsų liaudis suprato, kas galėjo būti, jei tam būtų nuolaidžiauta. Bet mes juk nei vandeniu juos liejome, nei ašarines dujas naudojome, ir niekam nieko nelaužėme. Tačiau jei jau prisilietei prie kariškio, milicininko, specnazininko, kuris ten mėgina jus išskirti, atsako sulauksi akimirksniu“, – sakė jis.

„Kaip galiu leisti, kad kariškiui spjaudytų į veidą ar juo labiau nužudytų? Todėl jūs nepergyvenkite. Viskas bus normaliai. Mes nieko vienas iš kito nepaėmėme, nieko nepavogėme ir nieko prašmatnaus už svetimus pinigus nesukūrėme. Ten žmonės buvo privesti prie tokios būsenos: kai kas mostelėjo, galvoja, blogiau nebus“, – aiškino jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min