Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliaksandras Lukašenka nori pinigų iš Lietuvos ir Lenkijos, kitu atveju negaudys nei nelegalų, nei narkotikų gabentojų

Aleksandras Lukašenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksandras Lukašenka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Jeigu norite, kad saugotume jūsų sienas, mokėkite.“ Taip pareiškė Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, kreipdamasis į Lietuvą ir Lenkiją. Esą jei šios šalys linkusios mokyti Baltarusiją, tai ir ji gali jas šio bei to pamokyti, rašo Lenkijos naujienų tinklalapis wyborcza.pl.

A.Lukašenka reikalauja, kad Europos Sąjunga panaikintų jo šaliai sankcijas, o kol tai nebus padaryta, Baltarusija nekovos su nelegalia emigracija prie Lietuvos ir Lenkijos sienų.

„Sugauname tūkstančius emigrantų, sulaikome tonas narkotikų. Kai jie pradėjo mus smaugti, pasakiau pasieniečiams: o kam mums juos gaudyti? Jie važiuoja ne pas mus, tad tegu važiuoja kur nori. Taip dabar žiūrime į šituos dalykus“, – pareiškė A.Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas tvirtina, kad toks sprendimas priimtas dėl to, jog nelegalių migrantų laikinojo apgyvendinimo vietos Lietuvoje ir Lenkijoje perpildytos ir šios šalys esą nuolat prašo Baltarusijos pagalbos. „O aš sakau – ne, vaikinai, kol nenurimsite ir nenustosite mosavę sankcijomis, mes jūsų neginsime“, – teigė paskutiniu Europos diktatoriumi tituluojamas A.Lukašenka.

Vis dėlto yra dar viena išeitis – Lietuva ir Lenkija galėtų mokėti Baltarusijai už nelegalių migrantų gaudymą. Tačiau tai esą kainuos milijonus dolerių.

„Turime saugoti sienas, išlaikyti kariuomenę, pasieniečius. Tai kainuoja milijonus dolerių. Mokėsite – gaudysime! Ne? Tuomet į sveikatą“, – sarkazmo nestokojo A.Lukašenka.

Tai ne pirmas toks Baltarusijos prezidento pareiškimas. Dar gegužę jis nusprendė sumažinti ES sienos kontrolę, kas nulėmė nelegalių migrantų plūstelėjimą.

Nepriklausomi Baltarusijos ekspertai mano, kad tokiu būdu A.Lukašenka bando šantažuoti ES ir priversti ją sušvelninti poziciją jo šalies atžvilgiu. ES įvedė sankcijas Baltarusijai po 2010 metų prezidento rinkimų, kai buvo žiauriai malšinami opozicijos protestai. Į ES teritoriją uždrausta įvažiuoti Baltarusijos pareigūnams, susijusiems su represijomis prieš opoziciją ir rinkimų rezultatų klastojimu, vėliau sąrašą papildė ir keli verslininkai, artimi A.Lukašenkai.

ES neatmeta galimybės sankcijas švelninti, bet tik tuomet, kai žmogaus teisių klausimai Baltarusijoje bus realiai sprendžiami.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min