Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Aliaksandras Lukašenka patvirtino, kad liepos 4 dieną į Baltarusijos oro erdvę buvo įsibrovęs lengvasis lėktuvas su meškiukais

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka patvirtino, jog neteisėtai buvo įsibrovęs liepos 4 dieną į šalies oro erdvę užsienio lengvasis lėktuvas, ir pareiškė, kad neužkirtę kelio šiai akcijai pareigūnai turi būti nubausti.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Kaip paaiškinti provokaciją lengvojo lėktuvo, kuris ne tik kirto sieną, bet ir nebaudžiamas įsibrovė į Baltarusijos Respublikos teritoriją? Juk tai pirmiausia yra susiję su mūsų piliečių saugumu“, – pareiškė A.Lukašenka ketvirtadienį per pasitarimą šiuolaikiškų darbo metodų įdiegimo ginkluotosiose pajėgose ir pasienio komitete tema.

„Šis lėktuvas buvo laiku pastebėtas, bet kodėl viršininkai neužkirto jam kelio skristi? Ko gailėjosi? Tai konkrečių vykdytojų neišmanymas ar valstybės oro sienos apsaugos klaida?“, – klausė A.Lukašenka.

„Aš norėčiau sąžiningai ir atvirai pasakyti, tiems, kurie domisi šiuo klausimu, ir čia esantiesiems: vyrai, mes visi suaugę žmonės, šito kaltininkai turi atsakyti“, – pareiškė valstybės vadovas.

„Priimti sprendimo aš neskubėjau jūsų prašymu. Jūs norėjote šį atvejį nuodugniai ištirti. Dabar, kaip aš matau, jis nuodugniai ištirtas, ir šito kaltininkai turi atsakyti“, – sakė A.Lukašenka.

„Vėliausiai pirmadienį aš priimsiu sprendimą, taip pat ir personalo sprendimus“, – pridūrė prezidentas.

„Priemonių komplekso išdava turi būti nuoseklus nacionalinio saugumo sistemos stiprinimas ir būtinybė užtikrinti adekvatų operatyvinį reagavimą į bet kuriuos iššūkius ir grėsmes, kad ir iš kur jie kiltų“, – pareiškė A.Lukašenka.

Iš pradžių Baltarusijos pareigūnai neigė Švedijos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad nedidelis lėktuvas kirto sieną iš Lietuvos pusės į Baltarusiją ir nuleido mažyčiais parašiutais šimtus meškiukų su šūkiais, reikalaujančiais žmogaus teisių ir politinių laisvių.

Apie meškiukų išmetimą iš lėktuvo duomenų labai maža, tik viename vaizdo įraše parodytas lėktuvas, skrendantis virš kažkokio miestelio ir mėtantis mažus objektus; taip pat paskelbta meškiuko su mažyčiu plakatu nuotrauka.

Įtariamas meškiukų desantas sukėlė didžiulį susidomėjimą Baltarusijoje, tačiau šalies karinių oro pajėgų vadas neigė, jog šalies siena buvo neteisėtai kirsta, o švedų pranešimą pavadino „100 procentų provokacija prieš Baltarusiją“. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius