Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliaksandro Lukašenkos pergale būsimuosiuose Baltarusijos rinkimuose neabejoja niekas

Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Aliaksandras Lukašenka
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusijoje oficialiai paskelbta būsimųjų prezidento rinkimų data – jie vyks 2015 m. liepos 15 d. Beje, tai paskutinė galima diena, kai pagal įstatymus gali vykti rinkimai. Eiline 61 metų Aliaksandro Lukašenkos pergale niekas neabejoja, nors iššūkį jam tikriausiai bandys mesti daug kas. Tačiau kuo daugiau tokių bandymų bus, tuo geriau paskutiniu Europos diktatoriumi dažnai vadinamam Baltarusijos vadovui, rašo naujienų svetainė gazeta.ru.

Skelbiama, kad rinkimų vykdymui skirta biudžeto suma yra kiek mažesnė negu 9,5 mln. dolerių.

Ruošdamasis ateinantiems rinkimams A.Lukašenka šį kartą stengiasi įtikti ir labiau tautiškai nusiteikusiems baltarusiams.

Tapti kandidatu į Baltarusijos prezidento postą galima surinkus 100 tūkst. rėmėjų parašų, o tai yra ganėtinai didelis iššūkis. Rinkiminė kova Baltarusijoje jau prasidėjo, o pirmasis į ją stojo A.Lukašenka.

Ruošdamasis ateinantiems rinkimams A.Lukašenka šį kartą stengiasi įtikti ir labiau tautiškai nusiteikusiems baltarusiams. Neseniai A.Lukašenka išreiškė savo paramą tam, kad šalies mokyklose būtų skiriama daugiau dėmesio baltarusių kalbai, o susitikime su Rusijos žurnalistais spalio 17 d. pareiškė, kad Baltarusija turi teisę į dalį Pskovo, Smolensko ir Briansko srities žemių.

Maža to, per susitikimą su Baltarusijos saugumo tarnybos (KGB) vadu Valerijumi Vakulčinka lapkričio 13 d. A.Lukašenka paprašė atkreipti dėmesį neva į Lenkijos pretenzijas dėl Gardino srities.

„Norėčiau, kad jūs man pasakytumėte, kokia ten situacija, remdamasis vietine informacija. Žinome, kad pavienės valstybės labai nori Gardino srities“, – pareiškė A.Lukašenka.

Neseniai Baltarusijos vadovas kalbėdamasis su šalies pareigūnais pareiškė, jog prieš rinkimus negalima „papirkinėti“ šalies gyventojų.

„Jokių priešrinkiminių pažadų, jokių išmokų prieš rinkimus negali būti“, – tikino A.Lukašenka.

Tarp pretendentų į opozicijos kandidatus prezidento rinkimuose minima Olga Karač, kuri gali tapti pirmąja per Baltarusijos istoriją kandidate į prezidentus moterimi. 

„Esant tokioms sąlygoms, kuomet visas pasaulis yra recesijoje, mes neišsrėbsime košės, jeigu mėtysime pinigus“, – pridūrė Baltarusijos lyderis.

Tuo tarpu Baltarusijos opozicija rinkimams ruoštis dar tik pradėjo. Jos lyderiai jau pusę metų bando surasti vieningą kandidatą, kuris atstovautų visoms demokratinėms jėgoms ir mestų iššūkį A.Lukašenkai. Opozicijai koją kiša atskirų jos veikėjų asmeninės ambicijos.

Tarp pretendentų į opozicijos kandidatus prezidento rinkimuose minima Olga Karač, kuri gali tapti pirmąja per Baltarusijos istoriją kandidate į prezidentus moterimi. Ji pripažįsta, kad opozicija neturi autoritetingo asmens, dėl kurio kandidatūros pritartų dauguma.

O.Karač mano, kad valdžia nusprendė surengti rinkimus kaip įmanoma vėliau iš dalies dėl to, kad stengiasi išspręsti aibę problemų Baltarusijos ekonomikoje. Be to, Minskas tikisi, kad Rusija išspręs savo ekonominius sunkumus ir vėl galės finansiškai paremti A.Lukašenką.

„Baltarusijos demokratinė opozicija kiekvieną sykį dalyvauja prezidento rinkimų kampanijoje, kurią diktuoja prezidento administracija, ir patiria neišvengiamą žlugimą. Tai ambicijų kova, kova dėl rėmėjų pinigų, bet ne dėl valdžios šalyje“, – mano politologas Serhejus Marcelevas.

Opozicionieriai stengsis iškelti kandidatus iš skirtingų koalicijų arba pavienių organizacijų, – teigė politikos ekspertas Viktoras Jermenenka ir pridūrė, kad Baltarusijos laukia ramūs rinkimai ir 2010 m. scenarijus šalyje yra mažai tikėtinas.

„Nominalus statistas, o geriau keletas, valdžiai reikalingas net ir dabar“, – pridūrė politologas ir pabrėžė, kad įvykiai Ukrainoje A.Lukašenkai išėjo į naudą.

„Manau, kad didelio pasirinkimo iš kandidatų šiuose rinkimuose nebus. Opozicionieriai stengsis iškelti kandidatus iš skirtingų koalicijų arba pavienių organizacijų“, – teigė politikos ekspertas Viktoras Jermenenka ir pridūrė, kad Baltarusijos laukia ramūs rinkimai ir 2010 m. scenarijus šalyje yra mažai tikėtinas.

Tuomet po rinkimų Minske vyko masiniai neramumai, o Baltarusijos saugumo tarnybų darbuotojai panaudojo jėgą prieš protestuotojus, kurie buvo nepatenkinti rinkimų tvarka ir jų rezultatais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min