Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliaksandro Lukašenkos varžovui Andrejui Sanikovui teismas skyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę

Andrejus Sanikovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andrejus Sanikovas
Šaltinis: BNS
0
A A

Minsko rajono teismas Andrejui Sanikovui, vienam pagrindinių Aliaksandro Lukašenkos varžovų per pernai vykusius prezidento rinkimus, šeštadienį paskyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Tai mažiausia bausmė pagal straipsnį, numatantį iki 15 metų kalėjimo.

Bausmę opozicionierius, kuris už masinių riaušių organizavimą 2010 metų gruodžio 19 dieną buvo teisiamas nuo balandžio vidurio, turės atlikti sugriežtinto režimo kalėjime.

Išvaikiusi daugiatūkstantinę protesto demonstraciją prieš A.Lukašenkos perrinkimą ketvirtajam laikotarpiui milicija sulaikė šimtus ir areštavo keliasdešimt opozicionierių, tarp jų septynis iš devynių A.Lukašenkos varžovų rinkimuose.

A.Sanikovas, kuriam 57 metai ir kuris dešimtojo dešimtmečio viduryje buvo užsienio reikalų ministro pavaduotoju, yra pirmasis buvęs kandidatas, kuriam paskelbtas nuosprendis. Dar keturių kandidatų teismo procesai tebevyksta Minske.

„Sanikovas kaltinamas tuo, kad organizavo masines riaušes, per kurias buvo vykdomas smurtas prieš asmenis, vyko pogromai, buvo naikinamas turtas... Vadovavo siautėjančiai miniai“, – sakė teisėja Natalija Četvertakova, skaitydama nuosprendį.

Keliasdešimt žmonių, susirinkusių salėje ir priešais teismo duris, sutiko nuosprendį šūksniais: „Laisvę“ ir „Šlovė didvyriams“.

Atsakydamas į tai A.Sanikovas sušuko: „Svarbiausia – apginkite mano šeimą!“.

Keliasdešimt žmonių, susirinkusių salėje ir priešais teismo duris, sutiko nuosprendį šūksniais: „Laisvę“ ir „Šlovė didvyriams“.A.Sanikovo žmona žurnalistė Irina Chalip buvo areštuota drauge su juo ir praleido du mėnesius kalėjime, po to jai buvo paskirtas namų areštas. Mamona, kad nuosprendis jai bus paskelbtas pirmadienį. Prokuroras pareikalavo skirti I.Chalip dvejus metus laisvės atėmimo lygtinai.

„Jie susidorojo su mūsų šeima“, – šluostydamasi ašaras sakė buvusio kandidato motina Ala Sanikova teismo koridoriuje po nuosprendžio paskelbimo.

A.Sanikovo ir I.Chalip sūnui sekmadienį sukanka ketveri metai.

Dar keturiems opozicijos aktyvistams, kurie buvo teisiami drauge su A.Sanikovu už dalyvavimą riaušėse, teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes nuo trejų iki pusketvirtų metų.

„Ačiū tau, sūneli. Aš tave myliu. Aš didžiuojuosi tavimi!“, – sušuko koridoriuje verkianti Liudmila Mirzojanova, 21 metų Fiodoro Mirzojanovo, kuris turės kalėti trejus metus, motina.

Už dalyvavimą protestuose pernai už grotų jau atsidūrė 23 žmonės.

Atsakydamos į mitingo išvaikymą, jo dalyvių ir buvusių kandidatų į prezidentus suėmimą Europos Sąjunga (ES) ir JAV įvedė vizų sankcijas A.Lukašenkai ir dar pusantram šimtui Baltarusijos pareigūnų.

ES grasino sugriežtinti sankcijas, jeigu bus paskirti nauji kaltinamieji nuosprendžiai protesto dalyviams, o Europos Parlamentas paragino imtis ekonomių sankcijų prieš šalį, kuri išgyvena sunkiausią per pastaruosius 10 metų finansų krizę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min