Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 01 05, 11:50 Atnaujinta 2013 01 05, 13:32

Aliaską sudrebino 7,7 balo žemės drebėjimas, gyventojai įspėti dėl cunamio

Pietryčių Aliaską ir Kanados Britų Kolumbijos pakrantes sudrebino 7,7 balo požeminis smūgis.
Žemės drebėjimas Aliaskoje
Žemės drebėjimas Aliaskoje / usgs.gov iliustr.

Vos 102 km į vakarus nuo JAV Kreigo miesto, esančio Aliaskos pakrantėje, šeštadienį įvyko stiprus žemės drebėjimas. Apie tai praneša JAV geologijos tarnyba (USGS). Vietos gyventojai įspėti apie cunamio pavojų, pranešama tarnybos svetainėje.

Didžiausias pavojus kyla Kanados Vankuverio salos šiaurinei daliai ir Sucklingo pusiasaliui.

8 val. 58 min. Grinvičo (10 val. 58 min. Lietuvos) laiku įvykusio žemės drebėjimo židinys buvo apie 10 kilometrų gylyje, nurodė JAV Geologijos tarnyba.

Vakarų pakrantės ir Aliaskos cunamių perspėjimo centras, įsikūręs Palmerio mieste Aliaskoje, paskelbė perspėjimą dėl cunamių pakrantėse nuo šiaurinės Vankuverio salos Kanadoje iki Saklingo kyšulio, už 120 kilometrų į pietryčius nuo Princo Viljamo sąsiaurio prie Kordovos miesto Aliaskoje.

Prognozuojama, kad pirmosios cunamio bangos gali smogti Langaros salai Britų Kolumbijos provincijoje, o vėliau – pakrantėms toliau šiaurėje ir vakaruose, galbūt netgi Homero miestui Aliaskos Kenajaus pusiasalyje, nurodė centras.

Cunamių pavojus tikriausiai galios bent keturias valandas, sakė žemės drebėjimų stebėsenos centro mokslininkas Billas Knightas.

Kol kas negauta jokių pranešimų apie požeminių smūgių padarytą žalą.

Aliaskos pietinio Sitkos miesto pareigūnai paragino žmones palikti žemai esančias teritorijas, pranešė vietos radijas KCAW.

7,7 balo žemės drebėjimas smogė Britų Kolumbijai spalio 27 dieną. Tuomet taip pat buvo paskelbtas cunamių pavojus, tačiau jokios žalos nebuvo padaryta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min