TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ambasadorė Barackui Obamai pasakė „Ne“

Susan Rice
AFP/Scanpix nuotr. / Susan Rice
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV ambasadore Jungtinėse Tautose dirbanti Susan Rice nesutiko pakeisti iš pareigų besitraukiančios Hillary Clinton. Barackas Obama išgirdo „Ne“ ir tai stiprus smūgis jo administracijai, mat S.Rice laikyta favorite, skelbia welt.de.

Valstybės sekretorę H.Clinton pakeisti turėjusi S.Rice pajuto stiprų respublikonų spaudimą. Pati moteris teigė, kad jos paskyrimas būtų buvęs brangus ir sukėlęs daug problemų.

Respublikonai itin kritikavo S.Rice dėl šios veiksmų po mirtinai pasibaigusio išpuolio prieš JAV konsulatą Bengazyje, kurio metu žuvo trys amerikiečiai, tarp jų ir ambasadorius. Respublikonai reikalavo atsakyti į klausimus, kodėl S.Rice ir kiti aukšto rango JAV pareigūnai net ir po kelių dienų toliau kalbėjo, kad tai buvo spontaniškas protestas dėl tuomet musulmonus įsiutinusio antiislamiško filmo „Musulmonų nekaltybė“. Esą šioje istorijoje buvo nuvertintas „Al-Qaeda“ teroristų vaidmuo.

Laiške prezidentui Barackui Obamai S.Rice teigė esanti „labai pagerbta“, kad jai buvo pasiūlytas šis postas ir yra visiškai įsitikinusi, kad galėtų "tarnauti šaliai sumaniai ir veiksmingai". Tačiau, anot moters, dėl Kongreso protesto ji šio pasiūlymo nenagrinėsianti. S.Rice pridūrė, kad valstybės sekretoriaus pozicija neturėtų būti politizuota. 

B.Obamai moters ankstyvas nesutikimas užimti valstybės sekretorės postą buvo didelis smūgis, skelbia welt.de. Jis priėmė jos sprendimą ir kartu kritikavo respublikonus. B.Obamos teigimu, S.Rice savo poelgiais parodė tvirtą charakterį. Jis apgailestavo dėl pastarosiomis savaitėmis vykstančių nesąžiningų ir klaidinančių išpuolių prieš ambasadorę. 

Anksčiau B.Obama paskelbė paskirsiąs savo patikėtinę nepaisant jokių politinių aplinkybių, tačiau tuomet būtų sukėlęs įtampą santykiuose su Kongresu. 

Valstybės sekretore iki sausio vidurio dar dirbsianti H.Clinton paskelbė nekelsianti savo kandidatūros antrajai B.Obamos kadencijai. Teigiama, kad dabar labiausiai tikėtinas kandidatas į šį postą yra Masačusetso senatorius Johnas Kerry.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min