Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ambasadorius Valerijus Žovtenka: tikimės, kad lietuviai padės įgyvendinti Ukrainai reformas

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka
Šaltinis: BNS
0
A A

Ukraina tikisi, kad jos vyriausybėje dirbti paskirti lietuviai padės įgyvendinti svarbias reformas, pirmadienį sakė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka.

Seime pristatydamas naujosios Ukrainos vyriausybės programą diplomatas pabrėžė planus stiprinti kariuomenę ir pasienio tarnybą, reformuoti ekonomiką ir kovoti su korupcija.

Mato naudos visiems

V.Žovtenka sakė neabejojantis, kad savo atsakomybę puikiai supranta ir į auštas pareigas paskirti lietuviai – antikorupcijos ombudsmenas buvęs eurokomisaras Algirdas Šemeta, ekonomikos ministras buvęs verslininkas Aivaras Abromavičius ir konsultantas asociacijos sutarčiai įgyvendinti, buvęs prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.

„Jei kabame apie Algirdą Šemetą – jis juk eurokomisaras. Jei kalbame apie poną Nerijų Udrėną, jis – prezidentės patarėjas, jei apie Aivarą Abromavičių – jis sėkmingas verslininkas, kaip tik dirbantis investicijų pritraukimo segmente, kas yra mums labai svarbu.

Ukraina suinteresuota žmonėmis, kurie nori ką nors padaryti ir žino, kaip tai padaryti.

Neabejoju, kad žmonės puikiai supranta tai, ką darė anksčiau ir gerai supranta, kokie iššūkiai jų laukia Ukrainoje. Manau, kaip tik Lietuva padedant šiems žmonėms kaip tik ir parodys, kokia yra reali parama“, – žurnalistams po programos pristatymo sakė V.Žovtenka.

„Kalbant apie A.Abromavičių – jis Ukrainoje jau gyvena septynerius metus, jis galbūt Ukrainą pažįsta netgi geriau, nei aš, nes aš ten negyvenu. Bet kritinis momentas iš vienos pusės yra profesionalumas, iš kitos – nuoširdūs ketinimai ką nors nuveikti. Tai yra galimybė ir jiems – Ukraina suinteresuota žmonėmis, kurie nori ką nors padaryti ir žino, kaip tai padaryti. O jiems tai yra galimybė jų pačių gyvenime parodyti, kad jie žino, ką daryti, ir kad jie tai padarys, o ne tik kalbės“, – sakė diplomatas.

Per 4-5 metus tapti europietiška valstybe?

Ambasadoriaus teigimu, šiuo metu Ukrainai būtini labai greiti ir dideli pokyčiai, o  visuomenė yra pasirengusi paaukoti „socialines aukas“, kurios leistų Ukrainai greitai tapti europietiška valstybe.

Vyriausybės programą pristatydamas ambasadorius tvirtino, kad tikslas yra įgyvendinti esmines reformas ir tapti europietiška valstybe per 4-5 metus.

„Pagrindinis akcentas yra vienintelis – reforma visose srityse, kad ne tik būtų pasirašyta ir įgyvendinta asociacijos su ES sutartis, bet ir būtų pritaikyti ES standartai visose srityse: ekonomikoje, valstybės valdyme,  socialiniuose klausimuose ir eilinių piliečių gyvenime“, – nurodė V.Žovtenka.

Didina gynybos finansavimą

Mūsų šiaurinio kaimyno karštos galvos nusiramins, jie pamąstys ir priims sprendimą išvesti savo karius iš Ukrainos teritorijos. Mes savo teritorijoje patys, vadovaudamiesi europiniais standartais, viską išspręsime, – sakė ambasadorius.

Jis taip pat išreiškė viltį, kad konfliktas Rytų Ukrainoje bus išspręstas „politiniu-diplomatiniu keliu“ bei pastebėjo, kad tarptautinės sankcijos Rusijai jau davė rezultatų.

„Manau, kad mūsų šiaurinio kaimyno karštos galvos nusiramins, jie pamąstys ir priims sprendimą išvesti savo karius iš Ukrainos teritorijos. Mes savo teritorijoje patys, vadovaudamiesi europiniais standartais, viską išspręsime“, – sakė ambasadorius.

Ukrainos Vyriausybės programos nacionalinio saugumo srityje numatoma kasmet didinti gynybos biudžetą ir pasiekti 5 proc. finansavimą nuo Bendrojo vidaus produkto, pasiekti NATO kariuomenių standartus, stiprinti sieną su Rusija, įsteigti nacionalinį televizijos kanalą anglų kalba.

Mažins biurokratiją, didins eksportą

Valstybės valdymo srityje bus siekiama sumažinti biurokratiją ir verslo reguliavimo struktūrų skaičių, sumažinti viešojo sektoriaus išlaidas 10 proc., įgyvendinti e-valdžios projektus, atlikti nacionalinį auditą, skaidrinti valstybės turto privatizavimo procesą.

Ukrainos valdžia planuoja įsteigti Nacionalinę korupcijos prevencijos agentūrą, įvesti elektronines deklaracijas valdžios atstovams ir tarnautojams, vykdyti valdžios asmenų liustracijos procesą, reformuoti vidaus reikalų, teisingumo sistemas, grąžinti Aukščiausiajam teismui jo buvusias galias, reformuoti prokuratūrą.

Ekonomikos ir verslo srityje bus siekiama sumažinti mažinti smulkiojo ir vidutiniojo verslo apmokestinimą padvigubinti Ukrainos eksportą. Vyriausybė ketina pritraukti stambias užsienio investicijas, taip pat ir modernizuojant bei reformuojant šalies energetikos infrastruktūrą.

Vienas vyriausybės tikslų bus siekti ir bevizio režimo su ES.

Ketinama stiprinti ir branduolinę energetiką pratęsiant 9 atominių reaktorių darbą, diversifikuoti energijos šaltinius ir tiekimo būdus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Ukraina
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min