-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Amerika pasaulio neišgelbės

64-oji Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja pasitinka pasaulio vadovus pateikdama labai plačią darbotvarkę: nuo klimato kaitos iki Irano branduolinės programos.
Barakas Obama
Barakas Obama / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Į septynias dienas truksiančius JT Generalinės Asamblėjos debatus, kurie vakar prasidėjo Niujorke, atvyko daugiau kaip 120 valstybių ir vyriausybių vadovų. Tarp jų – daug naujų veidų. Vienas jų – JAV prezidentas Barackas Obama, kuris vakar pasakė pirmą savo kalbą šiame forume. Jos esmė buvo ta, kad pasauliui, kuris nori atremti šiuolaikines grėsmes, reikalingas ne vienašališkumas, o visų tautų bendradarbiavimas. Prezidentas pareiškė pasaulio lyderiams, kad šie nesitikėtų, jog viską sutvarkys Amerika - jie patys turi imtis atsakomybės.

Užbėgdama prezidentui už akių didžiausias šių dienų grėsmes išvardijo Vašingtono ambasadorė JT Susan Rice. Tai terorizmas, genocidas, masinės žudynės, internetiniai išpuoliai, branduolinė Irano ir Šiaurės Korėjos veikla, pandemijos ir tarptautiniai nusikaltėlių tinklai.

Gražūs žodžiai, bet mažai nuveikta

Apžvalgininkai spėjo, kad B.Obamos kalba turėtų būti sutikta šiltai, nes tai naujas Amerikos tonas. Tačiau naujoji B.Obamos administracija, nors ir sudaro geros valios įspūdį, mažai ką nuveikė spręsdama svarbiausias pasaulio problemas. Iranas ir Šiaurės Korėja toliau puoselėja branduolines ambicijas, o prezidento pastangas atnaujinti įstrigusias Izraelio ir palestiniečių taikos derybas priešiškai sutiko abi konflikto pusės. Šių ir kitų problemų B.Obama negali išspręsti be Rusijos ir Kinijos paramos. Todėl jo susitikimas su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu ir Kinijos vadovu Hu Jintao – visų dėmesio centre.

Tačiau B.Obama tikrai nenumato susitikti su skandalinguoju Irano prezidentu Mahmoudu Ahmadinejadu, nors abudu pakviesti į iškilmingus pietus, kuriuos rengia JT generalinis sekretorius Ban Ki Moonas.

Nemažo susidomėjimo sulaukė ir į JT forumą Niujorke atvykęs naujasis Japonijos premjeras Yukio Hotoyama. Jis turi daugybę idėjų – nori kurti naują Azijos šalių sąjunga, kuri būtų panaši į Europos Sąjungą, galbūt net įvesti bendrą valiutą. B.Obama taip pat susitiks su šiuo vadovu ir net sklando kalbų, kad įvyks neformalus jo susitikimas su Libijos prezidentu Muammaru Qaddafi, kuris atvyko į JT asamblėją pirmą kartą per 40 savo valdymo metų ir jau spėjo sukelti nemenką sambrūzdį.

Visi kratosi pulkininko palapinės

M.Qadaffi norėjo apsigyventi palapinėje Niujorko „Seven Springs" priemiestyje į šiaurę nuo Manhatano – teritorijoje, kuri priklauso JAV milijardieriui Donaldui Trumpui. Tačiau vietos valdžia tam paprieštaravo, motyvuodama tuo, kad neduotas leidimas „laikinajai rezidencijai įrengti". Valstybės departamento atstovas pareiškė, kad teritorija buvo išnuomota laikotarpiui, kai vyks JT Generalinė Asamblėja, bet atsisakė pateikti daugiau informacijos „protokolo sumetimais". D.Trumpo atstovai teigė kategoriškai prieštaravę, kad ši teritorija būtų išnuomota Libijos prezidentui. Tada Libijos valdžia pateikė amerikiečiams prašymą, kad pulkininko M.Qaddafi palapinė būtų pastatyta Niujorko Centriniame parke. Niujorko valdžia leidimo nedavė. Galiausiai jo palapinė išdygo Niujorko valstijos Vestčesterio apygardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius