Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikiečiai į Iraką nusiuntė pirmuosius karinius padėjėjus, patarsiančius Irako kariuomenei kovoje su islamistų sukilėliais

Hkg9872194
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Amerikiečių kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmieji JAV kariniai padėjėjai antradienio vakarą atvyko į Bagdadą. Amerikiečiai padės Irako kariuomenei kovoti su „Irako ir Levanto islamo valstybės“ kovotojais, praneša „BBC“.

Pentagono duomenimis, šiuo metu į Iraką atvyko daugiau negu pusė iš JAV prezidento Baracko Obamos žadėtų 300 amerikiečių karinių pareigūnų. 

„Kiekviena regiono šalis turi prisidėti prie kovos su „Irako ir Levanto islamo valstybės“ sukilėliais", – tvirtina Johnas Kerry

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry taip pat paragino kovoti su islamistų sukilėliais ir išsaugoti Irako vientisumą. „Kiekviena regiono šalis turi prisidėti prie kovos su „Irako ir Levanto islamo valstybės“ sukilėliais. Ši teroristinė organizacija, užimanti teritorijas ir metanti iššūkį centrinėms valdžioms, yra nepateisinama, – valstybės sekretorius teigė interviu BBC.

J.Kerry pabrėžė, kad būtina nuosekli strategija kovoje su teroristais. Amerikiečių valstybės sekretorius antradienį, viešėdamas Irako šiaurėje, kalbėjosi su šalies kurdų lyderiu Massoudu Barzaniu. Nors Irako kurdai siekia nepriklausomos valstybės sukūrimo, tačiau amerikiečiai, panašu, kad tokios idėjos nepalaiko. J.Kerry pareiškė, kad „vieningas Irakas yra stipresnis Irakas“.

Pentagonas taip pat pareiškė, kad keturiasdešimt antradienį atvykusių amerikiečių padėjėjų padės Irako kariuomenei fronto linijose. Dar devyniasdešimt amerikiečių specialistų prisidės prie jungtinių karinių operacijų komandų centro veiklos.

B.Obamos administracija pabrėžė, kad siunčiamos karinės pajėgos tiesiogiai nekovos su sukilėliais, bet tik patarinės irakiečių kolegoms. 

J.Kerry pareiškė, kad „vieningas Irakas yra stipresnis Irakas“.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto duomenimis, nuo birželio mėnesio pradžios Irake jau žuvo 1075 civiliai gyventojai. 

Dėl islamistų kovotojų keliamo smurto ir neramumų dažnai yra kaltinamas dabartinis Irako premjeras Nouri Maliki, priklausantys šalies musulmonų šiitų bendruomenei. Irako sunitai ir kurdai teigia, kad šiuo metu visa vykdomoji valdžia Irake patikėta šiitams. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min