Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikiečiai prabilo apie „Y kartą“: šie žmonės mano, kad jie nusipelno visko iš karto

Nuostaba
Photos.com / Mergina darbe
Šaltinis: 15min
0
A A

Šios kartos atstovai mano, kad jie nusipelno didelės algos ir prestižinių pareigų, tačiau toli gražu nepasiruošę persidirbti. Sociologai prakalbo apie naują „Y kartą“, kurios bruožus fiksavo sociologai Jungtinėse Valstijose.

Kaip skelbia „Daily Mail“, sociologai šios kartos atstovais laiko amerikiečius, gimusius praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigoje. Palyginus su savo tėvais, vyresniais broliais ar seserimis „Y kartos“ atstovai labiau vertina darbo vietas, kur ilgesnės atostogos, o darbo tempas nėra toks didelis. Jie įsitikinę, kad nusipelnę didelių algų net ir neįdėdami į darbą didelių pastangų. Jie mėgsta tvirtinti, kad darbas tėra būdas gauti pinigus, skelbia leidinys, apibendrindamas sociologų išvadas.

Šis tyrimas pirmą kartą buvo išspausdintas leidinyje „Journal of Management“, jame lyginamas įvairių kartų požiūris į darbą.

Taip ketvirtajame ir penktajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose gimę žmonės tiesiog gyveno savo darbu. Jie buvo pasiruošę daug ir kantriai dirbti, kad pasiektų užsibrėžtų tikslų.

„X karta“, gimusi aštuntajame dešimtmetyje, Jungtinėse Valstijose buvusi priversta augti susiduriant su ekonominėmis problemomis, jie vienodai svarbiai vertina ir darbą, ir poilsį – supranta, kad reikia daug dirbti, norint gauti pramogų, tačiau, skirtingai nei ankstesnė karta, nenusiteikę paversti savo gyvenimo ištisu darbu.

Tuo tarpu naujajam jaunimui iš „Y kartos“ savęs realizavimas darbe visai nėra svarbus, „prasmingo“ darbo paieškos – ne jiems. Kur kas svarbesnis jiems yra statusas, kurį gauna dirbdami konkretų darbą, o pirmoje vietoje – gaunamas atlyginimas.

Tokios išvados sutampa su „Association of Graduate Recruiters“ anksčiau skelbtos analizės apibendrinimu, kur buvo teigiama, jog amerikiečiai aukštųjų mokyklų absolventai kelia pernelyg didelius reikalavimus. „Daugelis firmų paskelbė, kad jos stengiasi samdytis užsieniečius, nes jie yra darbštesni“, – pažymi laikraštis.

Komentarai
Temos Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min