Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikiečiai ryžosi sausumos operacijai – į Iraką bus išsiųsta įžymioji divizija

101-osios oro desanto divizijos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / 101-osios oro desanto divizijos kariai
Šaltinis: 15min
52
A A

JAV netrukus Irake ir Sirijoje pradės sausumos pajėgų operaciją prieš teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojus. Šią žinią Pentagono vadovas Ashtonas Carteris atskleidė straipsnyje, kurį publikavo leidinys „Politico“.

Pasak A.Carterio, netrukus į Iraką bus permesta įžymioji 101-oji oro desanto divizija, vienas iš garsiausių JAV kariuomenės padalinių. Antrojo pasaulinio karo metais ši divizija kovėsi Prancūzijoje, dalyvavo sąjungininkų pajėgų išsilaipinimo Normandijoje operacijoje ir Ardėnų kautynėse. 101-oji oro desanto divizija taip pat kovėsi Vietnamo kare, dalyvavo pastarųjų dešimtmečių mūšiuose Afganistane ir Irake. Šiuo metu divizija susideda iš maždaug 16 tūkst. karių.

„Žymiosios 101-osios divizijos kariai artimiausiu metu bus dislokuoti Irake ir prisijungs prie kovos prieš „Islamo valstybę“. Jie jaus visų amerikiečių paramą ir veiks pagal aiškų kampanijos, suduosiančios lemiamą smūgį šiai barbarų organizacijai, planą“, – pareiškė A.Carteris.

Jis taip pat užsiminė, kad planas jau apsvarstytas su aukščiausiais JAV karinių pajėgų vadovais, o taip pat per susitikimą Paryžiuje suderintas su Prancūzijos, Australijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos atstovais.

Vis dėlto A.Carteris pabrėžė, kad amerikiečiai neketina visiškai perimti Irako kariuomenės funkcijų kovoje prieš islamistus. „Tik vietinės pajėgos gali suduoti galutinį smūgį „Islamo valstybei“, atsiimti teritoriją, užtikrinti jos kontrolę ir užkariauti išlaisvintų rajonų gyventojų pasitikėjimą“, – pareiškė Pentagono vadovas.

Komentarai: 52
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min