Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 8d. 16:05

Amerikiečių administruojamame Bagramo kalėjime buvo taikomi kankinimai, sakoma afganų ataskaitoje

Bagramo karinė bazė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bagramo karinė bazė
Amerikiečių administruojamame Bagramo kalėjime Afganistane kaliniai yra patyrę kankinimų, buvo mušami ir su jais buvo blogai elgiamasi, nurodoma šeštadienį paskelbtoje vyriausybės ataskaitoje.

Afganų Konstitucinės priežiūros komisijos ataskaita buvo paskelbta kelios dienos po to, kai afganų prezidentas Hamidas Karzai nurodė per mėnesį perduoti tą kalėjimą ir jame laikomus kalinius Afganistano žinion.

H.Karzai, kurį Komisija informavo apie savo išvadas, sakė, kad jam buvo pranešta apie „daug Afganistano konstitucijos ir kitų galiojančių šalies įstatymų, atitinkamų tarptautinių konvencijų ir žmogaus teisių pažeidimų atvejų“.

Tačiau ataskaitoje, kuri žiniasklaidai buvo pateikta šeštadienį, nėra daug detalių apie Bagramo kalinių metamus kaltinimus.

„Mums lankantis Bagramo kalėjime, kai kurie kaliniai skundėsi, kad buvo kankinami“, – sakė komisijos pirmininkas Gulas Rahmanas Qazi.

Kaliniai taip pat skundėsi, kad yra ilgai laikomi kalėjime net ir po išteisinimo ar kalėjimo bausmės pabaigos.

Minima afganų vyriausybės tyrimo komisija taip pat apsilankė afganų administruojamoje kalėjimo dalyje, kur susidūrė su „mažesniu blogo elgesio atvejų“ skaičiumi, sakė G.R.Qazi. „Užsieniečių administruojamų kalėjimų egzistavimas Afganistane pagal mūsų konstituciją yra absoliučiai neleidžiamas“, – pažymėjo jis.

Vašingtonas ketvirtadienį pranešė, kad Bagramo kalėjimo perdavimas afganų kontrolei turėtų vykti „atsakingai“ ir kad abi vyriausybės jau kuris laikas dirba šiuo klausimu. „Bet kokius kaltinimus ar įtarimus dėl blogo elgesio su sulaikytaisiais vertiname rimtai“, – sakė JAV valstybės departamento atstovė Victoria Nuland.

Staigus H.Karzai žingsnis dėl kalėjimo perėmimo afganų žinion per vieną mėnesį buvo žengtas pasirodžius įtampos tarp jo ir JAV ženklams. Įtampa kyla dėl šią savaitę paskelbtų Talibano planų Katare atidaryti politinį biurą, kuris būtų galimų taikos derybų pranašas.

H.Karzai, kaip pranešama, nerimauja, kad tuo būtų nustumtas į šoną, ir tvirtina, kad bet kokioms deryboms turėtų vadovauti jo vyriausybė.

Kalėjimas didžiulėje JAV Bagramo bazėje, esančioje į šiaurę nuo Kabulo, buvo įsteigtas po 2001 metų JAV vadovaujamos invazijos ir Talibano vyriausybės nuvertimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min