Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 4d. 10:04

Amerikietis paauglys pripažino kaltę dėl 2015-ųjų sąmokslo nužudyti popiežių

Popiežius Pranciškus
„Scanpix“/AP nuotr. / Popiežius Pranciškus

Paauglys iš Naujojo Džersio pirmadienį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl, kaip įtariama, džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ įkvėpto sąmokslo nužudyti popiežių Pranciškų per jo vizitą Jungtinėse Valstijose 2015 metais.

JAV Teisingumo departamentas nurodė, kad Santosas Colonas, kuriam tuo metu buvo 15 metų, mėgino užverbuoti snaiperį, kad šis nušautų pontifiką, kai šis 2015 metų rugsėjo 27 dieną aukojo mišias Filadelfijoje. Teigiama, kad S.Colonas taip pat ruošėsi surengti sprogdinimą.

Tačiau paauglys šiai užduočiai netyčiomis užverbavo po priedanga dirbusį Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentą ir buvo tyliai areštuotas likus 12 dienų iki renginio.

„S.Colonas užmezgė kontaktą su asmeniu, kurį laikė snaiperiu, tačiau iš tiesų tai buvo po priedanga dirbantis FTB darbuotojas. S.Colonas su FTB konfidencialiu šaltiniu vykdė taikinio išžvalgymą, taip pat paliepė jam nupirkti medžiagų, reikalingų sprogstamiesiems užtaisams gaminti“, – rašoma teisingumo departamento išplatintame pranešime.

Teismo dokumentuose rašoma, kad S.Colonas siekė įvykdyti šį išpuolį „Islamo valstybės“ vardu, o pats vadino save Ahmadu Shakooru.

Pagal susitarimą su prokuratūra S.Colonas, kuriam šiuo metu yra 17 metų, sutiko būti teisiamas kaip suaugęs asmuo ir padaryti kaltės pripažinimo pareiškimą dėl vieno kaltinimo – materialinės pagalbos teikimo teroristinei grupuotei.

Prokuratūra pagal šį susitarimą panaikino S.Colonui tris kitus kaltinimus, kurie jam buvo pareikšti kaip nepilnamečiui.

Teismo dokumentuose nurodoma, kad tie kaltinimai buvo susiję su „Islamo valstybe“, kurią Vašingtonas yra oficialiai paskelbęs užsienio teroristine organizacija.

Tačiau nepateikiama išsamesnės informacijos, kaip S.Colonas susidomėjo „Islamo valstybe“, taip pat – ar palaikė su ja ryšius, o jei tai darė – kokiu būdu.

Popiežius Pranciškus 2015 metų rugsėjo 27 dieną šalia Filadelfijos meno muziejaus aukojo mišias po atviru dangumi dešimtims tūkstančių tikinčiųjų, užbaigdamas savo šešių dienų viešnagę Jungtinėse Valstijose.

S.Colonas yra iš Lindenvoldo miesto, esančio į rytus nuo Filadelfijos.

Paaugliui gresia iki 15 metų laisvės atėmimo, tačiau nuosprendžio paskelbimas tikriausiai bus atidėtas iki 2021 metų. Iki to laiko S.Colonas bus izoliuotas, jam bus taikomas psichiatrinis gydymas.

Pareiškime dėl kaltės pripažinimo S.Colonas patvirtino, kad ir anksčiau buvo gydomas psichiatrijos ligoninėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min